| VanillaChocolatte a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri faine. Cine da cele mai multe statusuri si cele mai frumoase primeste Funda.
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Hannelore a răspuns:

Îmi place să cred că am întotdeauna dreptate. ^w^
Chiar dacă n-am. devil

Sentimentele mi-aleargă pe o foaie de hârtie, pe-un trotuar imaginar, spre o inimă pustie.

~ Iubirea e ca şi matematica. Nu înţeleg nimic!

Ştii cum e să treacă pe lângă tine persoana iubită şi nici măcar să te privească în ochi?
Nu, nu. Afurisitul ăsta de timp nu vindecă rănile. Le adânceşte...;-j

Nu este fericit cel care are totul, ci cel care apreciază ceea ce are! ♥

Când iubeşti, toţi oamenii, printre atâtea imperfecţiuni, par incredibili de perfecţi! ♥

Avem prea puţin curaj să ne rostim vorbele inimii...

Nu sunt nici fericită, nici nefericită. Sunt doar dezamăgită de unii oameni...

Dragostea îţi dă putere să speri, îţi dă răbdare, încredere, dar nu te învaţă să supravieţuieşti în absenţa ei...

Un zâmbet poate înlocui o mie de cuvinte. ♥

Sunt momente în care râd şi plâng în acelaşi timp, neştiind ce atitudine să adopt.

Dacă nu am mai ascunde emoţiile, dacă am fi mai sinceri şi iubitori, totul ar fi perfect. Poate prea perfect...

Nu mi-a plăcut niciodată să aleg dintre 2 persoane... E ca şi cum cineva m-ar obliga să trăiesc cu jumătate de inimă.

 Exact când TREBUIE să stai serios, cineva te face să râzi waiting

Nimeni nu poate fi perfect, dar toţi putem deveni mai buni.

 Am crezut în noi ca atunci când eram mică şi credeam în Moş Crăciun!

Când destinu-ţi joacă feste, nu trebuie să plângi, zâmbeşte!

 Nu fi surprins/ă... falsitatea oamenilor nu se va termina niciodată oh go on

Gândeşte-te la toate lucrurile frumoase de lângă tine şi fi fericită.happy

 Într-o zi îmi voi găsi prinţul... dar tati va fi mereu regele meu.

Să nu spui NICIODATĂ „ Te iubesc " sau „ Îmi pare rău " dacă nu simţi cu adevărat asta! (;

Finalurile fericite sunt doar poveşti neterminate...

Aş vrea să fiu motivul zâmbetului tău, nimic mai mult

 Obişnuiesc să zâmbesc după o replică răutăcioasă.

Timpul trece, dar nimic nu se uită!

Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti tristă... pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.

Când ai spus „ pentru totdeauna "... nu am crezut că vrei să spui 5 luni, 2 săptămâni şi 4 zile;-j

 Pleacă, NU am nevoie de oameni falşi în viaţa mea!

O zi poate începe fără să-ţi trimit un sms, însă ziua nu poate începe fără să mă gândesc la tine.

 Noaptea nu pot adormi, iar dimineaţa nu mă pot trezi!

Nu lăsa pe NIMENI să-ţi fure zâmbetul! (:

• Mmm.Şi când aveam probleme îmi spuneai:"Sunt aici, nu te teme!"Te iubesc`!
• Va veni o zi când tu îmi vei spune:"Eu sunt pentru tine nu pentru alta", iar eu îţi voi spune "ai fost pentru mine, acum fii pentru alta"
• Ştii, nimic nu poate să te înlocuiască. Avem vise împreună care trebuie să se împlinească!
• Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti, nu fi prost. Pune`ţi şi tu măcar o dată inima în folos!
• Şi țin minte cum striga:Fratee nu pot trăi fără ea.

4 răspunsuri:
| black34white a răspuns:

Buna big grin sper sa iti placa : 1 Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil k.te va iubi mereu. 2.Era odata o fata oarba. si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul.-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb."Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece. Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" 3.Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt. 4. Te iubesc. am scris pe zapada... dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja.dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv... ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista. 5 mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat. 6 Cind clipa devine grea,
Si merge spre eternitate,
Mi-aduc aminte de iubirea ta,
Dar totusi ea este departe. Departe, in lumea suferintei
Traiesc pe drumul cel pustiu
Azi nu mai stiu ce-i fericirea
Mi-e dor de tine, atata stiu
Astept cu nerabdare ceasul
Ce mi te va aduce in cale,
Incep parca sa-ti aud glasul
Ca pe un rasarit de soare. 7 Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti. totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita. 8 Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti. totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita. 9 iarta`ma k te-am iubit
iarta`ma ca te-am ranit
iarta`ma k ti-am zis "PA"
si-ai plecat din viata mea...

Acum suntem doi straini
Am uitat de tot, de lacrimi
De suspine si ed soapte
Ce ne legau de departe...

Am greshit prin vorbe... fapte
Au fost spuse la`ntamplare...
Dar tot ce`a fost va ramane.
5 luni au lasat mari urme

Nu vreau nimic de la tine...
Stiu k totul a fost chin
Sa te tzin langa mine
Cand dragostea a pierit

Vreau doar sa iti cer iertare
Pentru tot raul facut.
Si sa-ti multumesc din suflet
K m`ai invatat sa lupt.

| Butterfly9 a răspuns:

Buna! Sper ca iti sunt de folos:
1.Nu exista satisfactie mai mare pentru un indragostit decat sa-si stie inima sclava iubitei... iar iubita, prizoniera lui.
2.sincer sa-ti spun eu te iubesc... si in asta viata fara tine nu pot sa traiesc
3.Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant, soare si mare…. PE TINE… Nu toata lumea e capabila
4.Pentru tine a fost o joaca.totul a fost la intamplare.In fiecare zi mi-ai zis ca am iubesti si ca sunt viata ta.Insa cand ne-am despartit.Mi-ai zis ca eu eram o singura viata din toate restul
5.De-ar fi să mor prin propria voinţă, aş vrea ca tu să-mi împlineşti unica şi mica mea dorinţă.SĂ MĂ IUBEŞTI la fel cum TE IUBESC EU. Iubeşte-mă acum, căci un cărbune stins.se reaprinde foarte greu.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute