| NadarraXD a întrebat:

Stie careva povestea intreaga "Cimitirul" de Adrian green?

7 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Am citit eu. sa inteleg ca doresti un rezumat? rezumatul rezumatului? tipul ramane fara serviciu, si e fortat sa locuiasca cu fostul lui pe care nu-l mai iubeste.isi gaseste intre timp un loc de munca la un cimitir din apropiere, unde i se pune pata pe un coleg gropar, care era de fapt un arab gay foarte bun.wink.si cu bani eventual.au cateva momente, mai sunt cateva faze amuzante si oarecum profunde in cadrul unor inmormantari de care se ocupa pe acolo.La un moment dat se indragosteste de un client, tot roman, nu merge cum vrea el.Seful lui se sinucide, ramane fara job, se hotaraste sa se desparta de tipul cu care locuia si sa se intoarca in Romania, daaaar...afla ca tipul a castigat la loto si nu mai au nevoie de job, asa ca ramane in continuare cu el pentru ca de ce nu. sfarsit.
probabil asta nu te face s-o citesti, dar merita pentru micile momente.interactiunile cu alte personaje, cateva schimburi de idei si amintiri pe care nu le-am amintit mai sus.

| NadarraXD explică (pentru MaliciousDeath):

Am citit de pe Elefantul.ro, dar trebuia sa cumpar toata cartea, nu mi-a mai dat voie sa mai citesc in continuare. Tu de unde stii toata povestea? Nici macar rezumate nu am gasit pe net

| MaliciousDeath a răspuns (pentru NadarraXD):

Pai am citit cartea.O am, adica am cumparat-o.

| NadarraXD explică (pentru MaliciousDeath):

Cat ai dat pe ea?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru NadarraXD):

Cam 30 de lei.

| NadarraXD explică (pentru MaliciousDeath):

Si transpotul?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru NadarraXD):

Pe jos pana la librarie.laughing
Mi-am mai comandat uneori online de la carturesti si a fost transportul in jur de 20 de lei, cand livrau in afara bucurestiului cu fancourier.Nu e prea avantajos cand cumperi doar o carte, iti recomand sa mergi la librarie.