| dulc3'maria a întrebat:

Stie cineva cat este aurul nou la amanet de 14 ca daca vreau sa bag la amanet cunoaste cineva la piata sudului"big berceni"cam cat da pe acolo? plssslove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aur 14 K - 42 RON
Aur 18 K - 47 RON, te referi la aur alb? ce-i acela aur nou?

3 răspunsuri:
| dulc3'maria explică:

Pai.aur nou.adica abia am cumparat aurul si vreau sa-l dau la amanet.stiu ca nu fac afaceri asa da' am nevoie acum:X:X

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora ti-a explicat foarte bine, aurul la amanet n-are valoare ca s piesa noua ci ca material, aur si atat ca se plateste la gramaj nu la forma sau la vechimea piesei.