| Asdfghjklasdfghjkkl a întrebat:

Stie cineva daca a iubi inseamna a suferi? Caci eu numai stiu cine sunt si ce vreau de la viata, totul pare in ceata pentru mine si cred ca in nimeni numai pot avea incredere... Dau funda unui raspuns care sa-mi aline suferinta...cat de cat crying

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Când citesc astfel de chestii...am un zâmbet (e de la râs). Eu nu înțeleg(și-s fată, să nu zici că-s vreun băiat insensibil)...vai, vai, câtă suferință poți îndura din cauza unui băiat, hmmm. Ideea e că tot voi (fetele) vă arătați disponibile, și-apoi tot voi plângeți. Băieții nu au foarte multe de pierdut, și nu, ei nu plâng pe la colțuri ca voi.
Tii, cred că țin cu băieții la faza asta. Sunt fată, dar nu am plâns niciodată pentru un băiat. Nu prea...mi-a păsat foarte mult. happy

| PrecioussGirl a răspuns:

Iubire fara suferinta nu exista.
pana la urma si suferinta face parte din viata deci nu avem ce sa facem.

| consiliera a răspuns:

Ai dat totul din tine si nu ai primit nimic sau mai rau dezamagiri.Asta e viata.Nicicand nu a fost frumoasa.Firea omeneasca este sa mai incerce, sa lupte, sa depaseasca.Ai necazuri,o sa le depasesti, crede-ma, mai greu dar o sa le depasesti.Vor veni altele.Si eu ma gandesc ca tine, sa nu mai permit nimic dar daca am gandi toti asa unde am ajunge?

| Asdfghjklasdfghjkkl explică:

Va multumesc mult de raspunsuri

| PriynCesS a răspuns:

Crede-ma ca a iubi inseamna a suferi,si eu am iubit si am suferit am incercat sa trec peste dar nu am spus nici o clipa ca nu ma va durea tare. Am incercat sa uit tot ce s-a intamplat inca ma doare dar am trecut peste am uitat toate clipele in care m-a facut acel baiat sa sufar sa stii ca asa se intampla tot timpul..., Am incercat sa trec peste si am reusit mi-am facut alt prieten dar inca ma mai gandesc cateodata la celalalt, dar atunci cand sunt ca el uit de tot si as face orice sa stau cat mai mult cu el...Incearca sa treci peste