| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca la "scoala populara de arte" se poate exersa si muzica clasica?[cant la vioara]Este cineva pe site care a urmat aceasta scoala? Perioada minima de scolarizare este de 4 ani, in acesti ani nou venitii fac cursurile cu cei avansati?

1 răspuns:
| Ghyslain a răspuns:

Eu am fost la scoala populara de arte. Depinde de unde esti. Eu am facut-o in Bucuresti si nu aveau cursuri de vioara. Se faceau cursuri de pian, de chitara clasica, de canto clasic etc... (eu le-am urmat pe ultimele doua) si pot sa-ti spun ca perioada minima era de 3 ani. De obicei, sunt doi profesori la aceeasi disciplina. Daca esti avansata, vei intra in grupa profesorului X, iar daca esti incepatoare, in grupa profesorului Y. Sper ca te-am ajutat.