| Poh18 a întrebat:

Stie cineva daca pot sa ma transfer de la un liceu cu frecventa,la unul cu frecventa redusa, tinând cont ca sunt in clasa a 12-a, la sfarsitul primului semestru? Astept răspunsuri.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu exista liceu fara frecventa, iar cel cu frecventa redusa, este pentru cei cu probleme mentale (handicapatii mental).
La liceul seral- faci 13 ani, in loc de 12 ani- la curssuri de seara.
Daca renunti acum, va trebuii sa repeti anul 12 si sa faci si anul 13, amandoua la seral. Cursurile de fac zilnic, dupa ora 5-6 seara si prezenta la curs este obligatorie, asa cum este cea de zi.

Sfatul meu este sa nu renunti acum, cand mai ai doar 1 singur semestru, este pacat ca din cauza celor 5 luni cat mai ai de facut scoala, sa faci inca 2 ani la seral, ca sa ajungi sa termini liceul.

| Poh18 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult! Asta voi face! happy