| XatomisX a întrebat:

Stie cineva de unde as putea cumpara petarde? stau in targu jiu

6 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Petardele sunt ilegale, inclusiv de revelion. Ai grija cu ele.

| XatomisX explică (pentru LolaLollita):

Nu conteaza eu doar vreau sa cumpar este pe raspunderea mea am 18 ani

| LolaLollita a răspuns (pentru XatomisX):

Sigur ca este pe raspunderea ta, eu doar te-am avertizat. Probabil nu vei gasi asa la vedere de cumparat.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Petarde se pot cumpara de la piata de la comerciantii anonimi dar folosirea lor mai nou este restrictionata prin lege doar la data de 31. Acuma nu stiu unde stai sau cum ar trebui sa cauti tu acolo dar gasesti la negruhappy

| DODO2111111 a răspuns:

DA..STIU.LA JILAVA! doar aia de contrabanda vind petarde

| Kozbinski a răspuns:

Eu am fost mult mai rau,aruncam dupa oameni cu petarde mari, le bagam in posti sau pe sub usi,faceam multe ravagii cu ele,toate astea pana acum cinci ani cand am luat o bomba de juma de khil,care se pare ca fost defecta atunci cand am luat-o, si cand am aprins fitilul o ars si s-o stins imediat, si atunci greseala mea a fost ca in loc sa o arunc, am pus-o sprijinita de un gard si am incercat sa o aprind din nou cu bricheta si atunci mia bubuit in fata, dar am avut mare noroc findca in afara faptului ca am zburat trei metri in spate nu am patit nimic.