| Chs_Răzvan_1991 a întrebat:

Stie cineva de unde pot sa cumpar vopsea albastra temporara pentru par(de aia care dupa cateva spalari se duce)? As vrea parerea cuiva care a incercat pentru ca am incercat deja ceva de care nu mai auzisem si a iesit foarte urat.

Răspuns Câştigător
| Colors a răspuns:

Pai exista nuantator(cum spui tu vopsea temporara), care se curata la cateva spalari, mai sunt acele spray-uri pentru par ce se curata la prima sau la a doua spalare...
uite aici un exemplul
http://www.gotica.ro/......LORAT.html

Sau,poti incerca cu albastrul de metil se gaseste la orice farmacie,dar ai grija, pune um pic mai mult de jumatate de canita, albastru-de-metil, iar restul apa, apoi aplica cu o pensula pentru suvite merge mai mult iar apoi usuca-ti parul. Parul trebuie sa fie APROAPE uscat atunci cand aplici albastrul, ai grija de asemenea si cum dormi fata de perna se poate pata deca parul tau e ud sau daca transpiri!

Astea ar fi solutiile daca nu doresti o vopsea! Nuantatorul este foarte bun daca gasesti aceasta culoare si spray-ul este sa stii! Funda?:X

1 răspuns:
| MariaAna1996JqYv a răspuns:

Buna! Poti cumpara din farmacie se numese albastru de metil si costa 3 lei. Sper ca te-am ajutat. Funda?