| aLL3sSsya a întrebat:

Stie cineva niste statusuri de uitare? Ceva de genul "nu pot sa te uit" sau "te-am uitat". stiti voi la ce ma refer! Help me plzbig grin... Cele mai multe si mai frumoase primesc fundita!winking

Răspuns Câştigător
| Izab3la a răspuns:

"Daca cineva iti spune 'te iubesc', tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte!, Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste:X"

""[]Te uiti ca fraieru`n trecut, abia acum iti dai seama ce ai pierdut, cand ma vezi ca zambesc frumos iti dai seama ca esti PROST [][]""

""Dulce sau Amara, Cuminte sau Vulgara, RAMAN ORIGINALA, Ma simt perfecta pentru tine, in schimb tu esti un mare fraier pentru mine:X""

":~:XSunt o micka finetze invidiata de prea multe zdrente:~:X"

""]~*~[mi-a fost greu te`ai bucurat, ai crezut ca`s terminata, oare unde ti-a fost gandul? nu stiai ca-mi vine randul?]~*~[""

Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine

. Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici. El te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul

. Incerc intai de toate pe mine sa ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.

sper sa iti placakiss:X sh totusi incearca sa il uiti pe respectivu' nu iti face bine sa te ranesti singura. stiu ce inseamna sa pierzi pe cine iubesty

crede-ma e mai bine sa pui statusuri de gunul astora decat km le vroiai uh...km le vroiai uh nu dovedeau decat ca iti mai pasa de el... si astfel il faceai sa se simta important

9 răspunsuri:
| UnUrsuletsMaiMic a răspuns:

Stiu si eu cateva:

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

Aveam clipe ce nu vroiam să se termine, acum stau și mă gandesc ce n`a mers bine? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!
cam atat stiu. sper ca iti plac happy

| deea_2959 a răspuns:

Te-am iubit odata dar tu niciodata, te-am iubit candva tu niciodata-n viata ta, nu-ti dai seama ce iubire ai ratat, m-ai avut in palma si m-ai aruncat.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

-Uita putin d` prezent si priveste in treqth` Aminteste`ti cine a fost langa tine`de la inceput` pan la sfarsit; x eu sau ea?!

~N-ar fi frumos n-ar fi cinstit, sa nu recunosc ca te-am iubit, si-ar fi corect din partea ta, sa recunosti si tu ca m-ai iubit candva.

te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

De ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala

incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA...

chiar daca sunt suparata, un zambet fals va fi tot timpul pe fata meawinking"

| toxikxXblondhaXX a răspuns:

" Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

Ochii ei larg deschisi ii privesc pe ai tai. Iti iei iubita in brate si ii simti trupul aproape. Ea iti mangaie chipul, tu te apleci usor si buzele voastre se ating. Senzatiile puternice nu mai lasa loc intrebarilor de genul: " De ce fac asta?"

Bineinteles, cel mai simplu raspuns este acela ca oamenii se saruta pentru a se simti bine. Dar sunt unii oameni pentru care aceasta explicatie nu este de ajuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma iubesti te iubesc ne iubim amandoi dar u ai definit iubirea asta ca fiind o minciuna frumoasa pe care am crezut-o adevar! nu mai rani suflete nevinovatecryingcryingte rog mult d tot! cred ca ajungesadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai greu lucru pe lumea asta este uitare deoarece nu poti uita ceea ce a fost in trecut...

| ingerasfitos a răspuns:

Vreau sa uit de tin sad, vreau sa uit de noi, vreau sa uit de clipele cand eram doar noi doi crying

| DyDyShOrR a răspuns:

Pai.Eu sunt noua pe aici.Dar presupun ca se pot da si niste sfaturi.Eu Una nu iti Recomand Sa Pui Asemenea Sts De Uitare...Deoarece El Va vedea ca tie greu...Si va profita de asta.Mai de graba pune si u status gen:"Credeai Ca Al Tau Comportament O Raneste? Uite'o Dupa Ceva Timp.ZAMBESTE:Xwinking"

| Dydu_1155 a răspuns:

Ma doare capu... oare de ce? aa da pentru tine phbbbbt

| Eluu a răspuns:

`Te iubea fraiere.Te iubea candva. Acum stai departe si priveste-o.Nu te mai vrea.