| BoOoMbOnik a întrebat:

Stie cineva remedii pentru durerea in gat? Dar nu pastile. Remedii!

Răspuns Câştigător
| ellena99 a răspuns:

Buna,uite ce poti incerca eu am facut aceste lucruri si in cateva zile mi-a disparut durerea.- infuzie cu musetel, facuta atat dimineata cat si seara
- bea ceai de trei ori pe zi, si de fiecare data adauga o lingura de miere si o felie de lamaie
- maninca multe fructe
- supele calde sunt obligatorii pentru fiecare seara
- plantele marul-lupului si coada-soricelului se fierb impreuna in 250 ml apa, solutia se lasa la racit si se face gargara de 3 ori pe zi
- se mai poate prepara ceaiuri de scortisoara, flori de soc, cimbrisor, busuioc, macese
- agentii anti-inflamatori din ananas ajuta foarte bine la vindecarea durerilor de gat; bea un suc natural de ananas la fiecare masa, ajuta
- pentru a grabi vindecarea poti sa aplici o pelicula de uleiuri vegetale in zona gatului.
Sper sa-ti fie de folos. Funda?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ceai de muguri de pin/mușețel fierbinte, îndulcit cu miere.
Dacă durerea persistă, nu amâna vizita la medicul de familie, este posibil să ai nevoie de tratament medicamentos, care tratează cauza, nu efectul.
Sănătate!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai remedi...nu stiu,ceai cald.
Pe mine de curand ma durat in gat ff tare, nici sa vorbesc nu puteam bine si am luat, Propolis + Echinacea...si mi-a trecut imediat!

| Any a răspuns:

Lamaie(ceai sau o poti manca) sau sare de bucatarie( pui putin pe limba si o lasi sa se topeasca )Funda!

| ioana12345 a răspuns:

Ceai cald cu miere si lamaie
strepsils
fervez. succesbig grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaie!