| Irinutza99 a întrebat:

Ce remedii imi dati pentru durerea de gat? ( am mancat niste inghetata, ieri si acum sunt varza). Mentionez ca am amigdalitele scoase si am luat si niste pastile dar tot nu mi-a trecut. Si as vrea niste remedii naturale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chillcs a răspuns:

Mie imi trece cu ceai de lamaie si miere de albine. Pentru doua cani de ceai pui in apa 2 lingurite de miere, una de zahar si jumatate de lamaie fara coaja; daca lasi coaja, ceaiul va deveni amarui dupa o vreme, dar daca nu te deranjeaza poti sa o lasi. Bea ceaiul cat e fierbinte.

7 răspunsuri:
| irrumator30 a răspuns:

Ori mai mananci o inghetata (metoda cui pe cui se scoate) ori iei Halls extreme sau Fisherman`s friends cel gri...

| anca29 a răspuns:

Incearca cu ceai... mananca supa fierbinte...

| onik91 a răspuns:

Tantum verde..trece garantat..eu am probleme de mica cu gatul..adica si daca beau o gura de apa rece a2a zi mor de durere de gat...si am fost si pe la doctor cu problemuta mea si mi-a zis sa stau linistita ca nu trebuie sa scot amigdalele.

| prrocuror a răspuns:

Ori bei ceaiuri cu multa lamaie.ori mananci lamaie simpla... pulpa si sucul. fara coaja..bafta

| Alexcsandru7 a răspuns:

Incearca lapte cu miere de albine.pui mierea de albine intr-o cana cu lapte caldut big grin

| Pitikut a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri strepsils cu miere si lamaie sau suptopulita