| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cu totii melodia 'Where the wild roses grow' va rog sa imi spuneti si mie exact despre ce e vorba in videoclip?!? Sunt foarte curioasa! Multumesc :*:*

Răspuns Câştigător
| SabsAbina a răspuns:

Imi zicea trandafirul salbatic
Dar numele meu era Eliza Day (lumina)
De ce imi ziceau asa eu nu stiu
Deoarece numele meu era Eliza Day
refren
Din prima zi cand am vazut-o am stiut ca ea e aleasa
S-a uitat in ochii mei si a zambit
Buzele ei erau de culoarea trandafirilor
Cresteau langa rau, sangerosi si salbatici
Cand a batut la usa mea si a intrat in camera
Fiorul meu s-a domolit la imbratisarea lui negresita
El urma sa fie primul meu barbat cu o mana grijulie
Le-a soptit lacrimilor care curgeau pe fata mea
refren
A doua zi i-am adus o floare
Era mai frumoasa decat orice femeie care am vazut-o
Atat de dulce si rosie si libera?
A doua zi a venit cu un singur trandafir rosu
Si a zis:O sa-mi dai mie tina si necazul tau?
Am dat din cap in timp ce stateam pe pat
A zisbig grinaca iti arat trandafirii o sa ma urmezi?
refren
A treia zi m-a dus la rau
Mi-a aratat trandafirii si ne-am sarutat
Si ultimul lucru pe care l-am auzit a fost un cuvant murmurat
In timp ce el dangatea(zambea)statea deasupra mea cu o piatra in pumn
In ultima zi am dus-o unde trandafirii salbatici cresteau
Si era intinsa pe banca, vantul usor ca un talhar
Si am sarutat-o de ramas bun, zicandu-i"toata frumusetea trebuie sa moara"
Am lasat-o jos si am plantat un trandafir rosu intre dintii eï. e vb dsp un poveste de dragoste in care barbatul vede perfectiunea sh frmusetea absoluta in Eliza Day comparand-o cu nij trandafiri sangerosi sh salbatici, adica de pe urma perfectiuni acesteia orice barbat ar suferi strapuns de frumusetea oribitoare a acesteia asa ca hotaraste sa o omoare punandu-i alaturi un trandafir rosu incercand sa accentueze motivul pentru care a omorat-o. daca te-am ajutat funda plz big grin

| Florinapopica a răspuns (pentru SabsAbina):

Daaa mersi :*!

| SabsAbina a răspuns (pentru Florinapopica):

Cu placere :*