| sînziana24 a întrebat:

Stiti cumva daca mastile cu argila ajuta cu adevarat la tratamentul antiacneic?happy

ce alte tratamente naturiste eficiente cunoasteti?
mersi:*

2 răspunsuri:
| adaaax a răspuns:

Mastile cu argila sunt foarte bune. Dar e important sa iti cureti fata in fiecare zi si in fiecare seara, inainte de a te culca. Poti folosi si dimineata o crema hidratanta, dar important e sa-ti mentii fata curata.Acneea este des intalnita la adolescenti si daca nu o tratezi, sau mai bine zis daca tot dai cu mainile murdare pe fata se va inrautati si pot ramane semne.

| Analia_5609 a răspuns:

Tratamentele de argila uneori functioneaza uneori nu depinde de ten. dar sfat nu folosi pentru ca te scapa putin de ele apoi apar iar si sunt mai multe in plus ti se intareste pielea si se usca iti spun din experienta