| anss23 a întrebat:

Stiti niste carti cu personaje care duc un fel de viata dubla?
Multumesckiss

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cărţile cu Arsene Lupin, scrise de Maurice Leblanc, Arsene Lupin-gentlemanul spărgător, Arsene Lupin şi enigma acului scobit, Afacerea Kesselbach, Prinţul de Jericho, eroul îşi asumă mereu altă identitate, cărţile lui Edgar Wallace, în ele nimeni nu este ceea ce pare a fi-Omul din Maroc, Dublura, Taina călugărului negru, Arcaşul verde, Valea fantomelor sau Kimonoul înstelat şi Tengri de Victor Eftimiu.

3 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Cartea cu Dr. Jeckill si Mr. Hyde.

| anss23 explică:

Da didikool nu m-am gandit la o viata dubla in acest fel dar doamne cartea aia are 700 de pagini...happy

| Ea12345 a răspuns:

EU am citit Zorro, se potrivestelaughing