| me_3408 a întrebat:

Stiti niste proverbe, despre sufletul vostru, adica despre sine.plizz,funda

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Omul poate povatui pe altul, dar pe sine niciodata!(despre sine)
Lauda de sine nu miroase a bine! (despre sine)
Cine nu se poate stapani pe sine, cum sa stapaneasca pe altul? (despre sine)
Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face! (despre sine)
Oricine poate birui o durere, numai cel ce-o poarta in suflet nu poate. (despre suflet)
Rabda suflete cat poti, nu iti da taina catre toti. (despre suflet)
Sufletul tanjeste sa creada, dar intelectul nu-i da voie. (despre suflet)
Ascultati lumea din jurul vostru, dar faceti ceea ce va indeamna sufletul pentru ca el stie incotro va indreapta!(despre suflet)