| guzanu92 a întrebat:

Stiti povestioare de genul:
"El: « Oare cum sa-i spun ca o iubesc? »
Ea: « Pai fa-o. Pur si simplu. »
El: « Ok. O sa practic cu tine atunci. big grin »
Ea: « Bine. »
El: « Te iubesc! »
Ea: « Si eu te iubesc. Acum du-te si spune-i ei. sad »
El: « Tocmai am facut-o... ♥ »"

sau

"Ea: « Pomite-mi ca nu vei iubi o alta fata. »
El: « Nu pot. »
Ea: « Ah. Deci exista altcineva. sad »
El: « Da. Seamana mult cu tine doar ca e mai tanara. Are ochii tai si intr-o zi te va chema "mamy". ♥ »"

Chiar si in engleza. Dau funda. ^^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea: Iubitule, m-am ingrasat?
El :Nu, nu ai cum, toata ziua umbli, toata ziua te plimbi...
Ea: Nu este adevarat, unde umblu eu, unde ma plimb eu?
El: In mintea mea!batting eyelashes

‎- Eşti fata visurilor mele! Frumoasă, spirituală, amuzantă…
- Spui toate astea doar ca să mă ai în pat!
- Şi incredibil de inteligentă!

ntr-o zi o fetita de 11 ani l-a intrebat pe tatal ei: "Ce o sa-mi faci cadou cand o sa implinesc 15 ani?". Tatal i-a raspuns ca mai e mult pana atunci.
Intr-una din zile cand fata avea 14 ani, a lesinat si a fost dusa de urgenta la spital. Doctorul i-a spus tatalui ei ca are o problema la inima si sansele de a supravietuire sunt foarte putine. Dupa cateva minute, fata si-a intrebat tatal: "Tati, o sa mor, asa e?" Tatal sau a dat din cap ca "Nu." si a iesit afara din salonul spitalului.
Cand a implinit 15 ani, fetita si-a revenit, iar cand a fost externata, a gasit o scrisoare pe pat in care scria: "Scumpa mea copila, daca citesti asta inseamna ca totul a mers dupa cum am planuit. Intr-o zi m-ai intrebat ce o sa-ti daruiesc cand o sa implinesti 15 ani. Atunci nu am stiut dar acum. Cadoul meu pentru tine e Inima Mea."

Tatal si-a donat inima pentru a-si salva copila.

Ea: Mă iubeşti?
El: Eşti inima mea. Pot eu trăi fără inimă? ♥

Ea : Ce e mai important pentru tine? eu sau viaţa ta?
El : înainte să îţi răspund lasă-mă să te întreb eu ceva.
Ea : ok, ce e?
El : sincer, tu crezi că e vreo diferenţă între viaţa mea şi tine? love struck

Ea: Aseară te-am visat.
El: Wow! Serios? Şi ce ai visat?
Ea: Nu îmi aduc aminte.
El: Atunci cum ştii că m-ai visat?
Ea: M-am trezit fericită! ♥

Ea: mi-e frică să nu cad...
El: nu-ţi fie frică.de data asta e diferit
Ea: ce e diferit acum?
El: de data asta te voi prinde eu ♥

Ea: Când număr până la 3, fugim în căutarea fericirii. Ok?
El: Ok, începe când vrei.
Ea: Unu, doi, trei...De ce mă îmbrăţişezi?
El: Pentru că eu deja am găsit fericirea mea ♥

Ea: Hey! Ce faci?
El: Îmi omor orgoliul!
Ea: L-ai omorât deja?
El: Da.
Ea: Şi de ce ai făcut asta?
El: Ca să îţi spun că îmi este dor de tine ♥

El: Îţi promit că o să fiu mereu lângă tine, tu ce îmi promiţi?
Ea: E prea mult timp, roata vieţii se întoarce şi poate într-o zi o sa ne urâm.
El: Bine, chiar dacă o să te urăsc, atunci când vei avea nevoie de mine o să fiu acolo.
Ea: Nu cred... dacă mă urăşti nu o să vrei să mă vezi...
El: Păi atunci închid ochii.
Ea: Nu vei vrea să mă auzi.
El: Păi nu o să te las să vorbeşti...
Ea: Atunci?
El: Te voi îmbrăţişa şi îţi voi spune: Îţi aminteşti de aceea zi în care ţi-am promis că voi fi mereu aici cu tine? Vorbeam serios.

El: Te iubesc!
Ea: Ce?
El: Te iubesc!
Ea: Ceee?
El: Te iubeeeesc. Eşti surdă?
Ea: Nu, dar ador cuvintele astea când sunt rostite de tine ♥.

Ea: Pot să te îmbrăţişez?
El: Cu o singură condiţie!
Ea: Care?
El: Să nu-mi dai drumul niciodată ♥

a : Ce ai face dacă nu te-aş mai băga în seamă?
El : Aş face tot posibilul să mă bagi.
Ea : Te-ai culca cu alta ca să te bag în seamă?
El : Asta voiam să fac, ştiam c-o să te enervezi şi c-o să mă bagi în seamă.
Ea : Se vede cat mă iubeşti.
El : Te iubesc, dar nu cum îţi imaginezi tu.
Ea : Am înţeles, ca pe o fraieră.
El : Nu. Ca pe viitoarea mea soţie.
Ea : Nu-i adevărat. Atunci de ce te-ai culca cu alta?
El : Ca să văd dacă mă iubeşti, prostuţo, ca să văd dacă eşti geloasă.
Ea: Aa, dar totuşi.te-ai culca cu alta?
El : Niciodată!♥

‎2 prietene vorbesc...
- Ai 6 zâmbete.
- Ce?
- Ai 6 zâmbete, ştiai? Unul când râzi pentru că ceva te amuză cu adevărat şi altul când zâmbeşti doar din politeţe. Unul când nu eşti comodă şi altul când râzi de tine. Unul când cineva te surprinde. ai altul când te gândeşti la...
- La ce?
- La el... love struck

‎-Tu ştii ce să faci cu inima ei! Fă-o. ♥
-Nu! Nu ştiu. Dacă o rănesc?
-Nu o vei răni. Doar spune-i că o iubeşti! De atât are nevoie.
-Nu e de ajuns! Poate ea vrea mai mult...
-Ea vrea tot ce îi dăruieşti tu. Orice nebunie, orice prostie!
-Nu sunt sigur. Poate nu ar trebui.
-Doar fă-o!
-Te iubesc!

Fata : Sunt geloasă când alte fete te privesc...
Băiatul : Nu fi geloasă...
Fata : De ce?
Băiatul : Deoarece tu ai ceva ce ele niciodată nu vor avea...
Fata : Ce?
Băiatul : Inima mea iubire ♥
Sper că te-am ajutat!

| guzanu92 explică (pentru anonim_4396):

As putea sti de unde le-ai luat? ^^

1 răspuns: