| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Stiti saitul unde pot gasi filmul calatorie spre centrul pamantului cu subtritare in romana e din 2007 si nu l-am gasit pe nici un sait

daca nu e prea mare deranjul mi-l puteti da complet deoarece am mai pus intrebarea si erau site-uri care nu aveau filmul

ofer fundita va roog mult am nevoie de el pana pe 1 mai de ziua mea

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Povestea filmului este una fascinanta, plina de aventura si neasteptat. Profesorului Trevor Anderson, cercetator in geologie, ii merge din ce in ce mai rau la locul de munca: descoperirile importante intarzie sa apara, motiv pentru care fondurile alocate laboratorului sau sunt din ce in ce mai reduse, iar presiunile superiorilor din ce in ce mai mari. Cam la atat se rezuma viata lui Trevor…. aaa si la dezordinea din jurul lui, pe care reuseste sa o intretina cu succes. Partea palpitanta incepe abia atunci cand nepotul lui, Sean (Josh Hutcherson), ramane o perioada in grija lui, iar Trevor sa straduieste sa-i intre in gratii, facand pe caraghiosul si chiar intrand in situatii penibile.Acesta intra in posesia obiectelor de cercetare ale fratelui sau Max (disparut de ceva vreme), printre care se afla si cartea lui Jules Verne, "Calatorie spre centrul Pamantului". In afara de titlu, singura legatura a filmului cu cartea este data de uimitoarele descoperiri pe care profesorul le face rasfoind-o. Cateva indicii notate in paginile volumului, il fac pe Trevor sa creada ca fratele sau era pe punctul de a face o mare descoperire. Cu mult elan, Trevor preia misiunea fratelui si pleaca in Islanda, pentru a descoperi o lume ascunsa nu se stie exact unde.Bineinteles ca misiunea de explorare nu putea incepe fara participarea frumoasei domnisoare, in acest caz reprezentata de Hannah (Anita Briem), ghidul turistic din zona, de asemenea pasionata de scrierile lui Jules Verne. Microlumea pe care cei trei o gasesc sub scoarta Pamantului este mult mai pura, mai colorata si mai frumoasa decat la suprafata, dar, in acelasi timp, extrem de periculoasa si de instabila. Dupa o serie de cercetari si peripetii, aventurierii realizeaza ca trebuie sa iasa urgent la suprafata alftfel risca sa moara sufocati de o caldura care continua sa creasca de la ora la ora.Pana la urma, cea mai mare realizare a profesorului nu a fost sa gaseasca lumea ascunsa in centrul Pamantului, ci sa gaseasca o modalitate de a iesi de acolo nevatamat.Lumea din adancuri este construita atat din elemente reale, veridice, cat si din elemente fantastice care fac deliciul acestui film de familie. Pasarele de un albastru fosforescent care ii ghideaza pe drumul spre iesire, dinozaurul pradator si marea involburata plina de piranha uriasi, toate sunt obiectivele unui itinerar fantastic care ar trebui bifat de fiecare cercetator impatimit al fenomenelor inexplicabile din jurul nostru.
Intreaga actiune se petrece destul de rapid. Protagonistii dau peste lucruri inedite, dar nu apuca sa poposeasca asupra lor, atitudini se schimba si relatii se incheaga intr-un mod coerent, dar accelerat, iar descoperirea fulminanta a vietii din centrul pamantului se incheie cu o iesire la fel de fulminanta din ea. Toate aceste lucruri ma fac sa cred ca va exista si o continuare a filmului.
Nu m-ar mira aparitia celei de-a doua parti, daca fac o paralela cu trilogia "Mumia". Ambele filme sunt aventuri fantastice, actiunea se petrece in mare parte sub pamant in ambele cazuri, iar Brendan Fraser este mai intai arheolog si apoi geolog. Se leaga, nu?
Asadar, cum vedeti voi o continuare a "Calatoriei spre centrul Pamantului"?

Am cautat pe multe siteuri dar nu am gasit! Imi pare rau ca nu te pot ajuta, iti las acest trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=x4fs_OKzrjA&feature=player_embedded