| ilegalnonstop a întrebat:

Stiti vreun program prin care pot separa vocea de negativ(beat) dau funda!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

NU EXISTA ASTFEL DE SOFTWARE!
Programe de facut negative, ar cam fi (audacity). Dar de scos vocea, nu! Este imposibil sa izolezi o voce pe o piesa cu un spectru bogat Doar sa se auda un ecou pe fundal. Vocea nu poate fi scoasa, deoarece o melodie este facuta din mai multe parti combinate intre ele.Acestea pot fi desfacute numai in studiouri profesionale. Vocea nu ocupă un domeniu strict de frecvenţe pe care să îl elimini. Daca ai noroc sa fii scapat cineva o varianta negativa pe net a-r fi ok.Deci in final cu programele care sunt pe net poti doar jongla cu vocea adica s-o dai mai incet dar strici si calitatea melodiei! Sper ca m-ai inteles si te-am lamurit in problema ta!