| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca avira e un antivirus bun capabil sa decteteze si sa elimine mult mai multi virusi decat avast si avg, pentru ca am vazut dovezile pe unele site-uri care au testat multi antivirusi si iata unul dintre site-uri, http://www.faravirusi.com/......-emsisoft/ Poate ca avira cu licenta free din cate am vazut pe un alt site, detecteaza 95 si ceva la %, un pic mai putin dar destul de bun. Dar nu sunt lamurit despre un lucru la avira, adica daca poate detecta si elimina malware si ma refer la versiunea avira free. Deci poate oare si daca am un firewall, cum ar fi cel pe care il am pus, adica sygate personal firewall, un firewall poate sa te protejeze de malware prin blocarea lor sa intre in calculator de pe internet sau asa ceva?

1 răspuns:
| MissCamelia a răspuns:

Mai putin, dar daca scanezi iti gaseste avira 80% din malware