| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca dupa regulament nu e voie cu teme dar chiar habar nu am in exercitiu si cine ma ajuta... primeste funda! happy
"Determinati cel mai mic x e N* si cele mai mari numere naturale nenule y, z si t, pentru care numarul 1*2*3*...*x
3 la y(putere) * 5 la puterea z * 7 la t * 17 e N... apropo sper sa se inteleaga linia aia e de fractie, adica operatia e o fractie... Va multumesc si o sa dau FUNDA! :*

1 răspuns:
| Ionicutza a răspuns:

Nu le am cu chineza big grin... daca as fi stiut te.as fi ajutat cu placere, poate in alte domenii :*