| AnkaAncuta a întrebat:

Stiu ca e cam stupida intrebarea dar vreau sa stiu parearea voastra.. La varsta de 16 ani credeti ca este nomal sa am un prieten?

Funda

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună Anka!

Da, este normal. Poţi să ai prieten şi la 11-12 ani, practic nu contează vârsta. Se spune că dragostea nu are vârstă.
Dacă te înţelegi cu el, este lângă tine când ai nevoie, te ajută la greu, este lângă tine mereu şi la bine şi la rău etc. e foarte okey să ai o relaţie. Nu contează vârsta.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard

8 răspunsuri:
| AnkaAncuta explică (pentru BLeur):

Merci pentru raspuns happy

| BLeur a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Fundă? whistling.

| crissadeea a răspuns:

Anka atat timp cat este o atractie reciproca este foarte ok sa ai un prieten [si eu sunt de aceeasi varsta cu tine si am]. Tot ceea ce conteaza este sa va place reciproc pentru ca tu sa nu suferi apoi happy. Sper ca te-am ajutat! :*

| ema_2625 a răspuns:

Este bine sa ai un prieten dar depinde cat de mult evolueaza relatia.trebuie totusi sa te axezi pe liberatate si sa inveti, sa ai cati mai multi prieteni si prietene.

| Azµre a răspuns:

Este normal nu e nimic ieșit din comun!

| SimionAlexandru a răspuns:

Te salut happy
Trebuie sa stii un lucru important: Daca vrei o relatie, este perfect normal, indiferent de varsta. Pentru a avea o relatie de succes, trebuie sa ai curajul sa fi tu insuti, indiferent de circumstante. Sa ai curajul sa spui exact ce gandesti, simti, ce vrei de la o relatie, ce iti place si ce nu iti place. Fi tu insuti. Esti unica. Exprima-ti unicitatea. Nu fi cum vrea altcineva sa fi. O zi superba iti doresc happy

| Kukiux a răspuns:

Eu de exemplu am de la 15 ani si suntem impreuna de aproape 8 ani, deci din punctul meu de vedere e normal dar evita baietii rai si aventurile, atunci nu se merita.

| mona a răspuns:

Este normal