| Amali23a a întrebat:

Stiu ca nici nu a inceput scoala dar voi ce credeti se tine sau nu anul asta balul bobocilor pentru ca eu acum am intrat in a noua si sunt foarte entuziasmata si vreau de mica sa particip. Si daca da, idei de momente pentru proba singura? Eu ma gandeam la dans dar nu sunt foarte buna

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cred ca se va ține.
Majoritatea celor care au fost a noua anul acesta au reușit sa faca balul bobocilor pe la sfârșitul anului, fie mai neoficial, fie fiecare clasă separat.

Ideea e ca metode se găsesc, chit că nu mai e chiar fix cum era înainte...

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Soluția este zak Efron mergi pe YouTube scrie așa High schol muzical acolo înveți sa dansezi sate și Bați in același timp https://youtu.be/k-t4vqd534Y

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Când am intrat la liceu, în perioada în care nu exista COVID19, nu s-a organizat balul bobocilor, pentru că nimeni nu voia să-și asume răspunderea în cazul în care locul ar fi luat foc - umbra tragediei de la Colectiv încă bântuia prin licee. Acum nu cred că se vor organiza astfel de petreceri din cauza pandemiei. În orice caz, conducerea liceului nu cred că e dispusă să-și pună pielea la saramură pentru un bal.

| Amali23a explică (pentru IgnatVictor):

Multumesc pentru toate raspunsurile. La noi pana cu Covid toate balurile au fost tinute chiar foarte profesionist si foarte frumos. Sper ca se tine si sper ca o sa am parte de aceste momente unice

| CassiusAlexander a răspuns:

Stai parcată.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Dacă se adeverește ce au anunțat ăștia de la TV valul patru de corona cred că nu se va mai face nicio festivitate. Dar, și mie mi-ar părea rău. Am trecut în clasa a noua nu mă pricep la dans ca și tine. Nu trebuie să faci nimic special, vei avea ocazia să vorbești cu noi tăi colegi. De petrecut nu te obligă nimeni.