| JackieSue a întrebat:

Stiu ca sunt o rautacioasa, dar vreau sa demasc pe cineva.http://www.TPU.ro/utilizator/tvtw sau cu alte cuvinte anna_fun_steaua. A pus cineva 2 intrebari si ea nu stia ce sa raspunda, asa ca a cautat pe google si a copiat raspunsurile altcuiva, total necunoscut ei.Si le-a postat ca raspunsuri la intrebarea respectiva.Deci din moment ce nu erau ale ei, vi se pare normal sa dea copy-paste ca sa raspunda prima si ca sa primeasca o eventuala medalie(mentionez ca si eu m-am uitat pe google, dar nu cu gandul sa dau copy-paste si sa ma informez si asa am descoperit-o)? Astept comentarii.

Răspuns Câştigător
| afrodita17 a răspuns:

''draga' anna_fun_steaua... te dai ''ranita'' ca ai vrut sa ajuti si ca nu te intereseaza ''medaliile ''insa multe dintre raspunsurile tale. date la vrajeala ca sa fie primele sau cat mai multe sunt foarte simplu formate din doar 2 cuvinte: ''nu stiu!''... daca nu stii.de ce mai raspunzi draga la intrebare? crezi ca persoana care a pus intrebarea ''ar avea nevoie de nestiinta ta?''...

24 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dragilor, am impresia că unii dintre voi se plictisesc rău de tot.
Felicitări pentru activitate și pentru interessul pe care îl manifești pentru problemele celorlați! Să nu te schimbi, @ana_fun_steua...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fiecare cu ce poate... Sunt mai multe persoane care cauta pe google ceva si apoi dau copy-paste fara sa specifice sursa. Nu am inteles de ce vrei "sa o demasti". A facut ceva atat de rau? Atat de grav? Sunt convinsa ca a vrut sa fie de ajutor. Si... nu toata lumea stie de copyright si necesitatea de a specifica sursa... De exemplu eu nu stiu exact ce treci la bibliografie in momentul in care pui ceva de pe net... Stiu ca se trece adresa, dar si data si ora la care a fost accesata (intrucat peste ani de zile s-ar putea sa nu mai existe pagina). Inca nu stiu exact sub ce forma se trec aceste date. Tu stii?

| JackieSue explică:

Nb si tie amar.
Nu eu am ceva cu medalile, ci obsedatii. Mie imi ajung si 13smug.
Si pentru soare... a cautat intrebarea asta pe google si sunt alte site-uri in care altii dau opinii, ea a dat copy unui raspuns si paste la intrebarea de pe site-ul TPU.

| JackieSue explică:

Daca nu sunt ale ei atunci de ce sa primeasca ea laude?
Pentru ca le-a copiat?

| JackieSue explică:

Stiu ca am invatat.:p

Deci sa lamurim o treaba. O demasc pentru ca ma enerveaza.Nu am zis sa specifice, dar macar sa se documenteze era de ajuns, nu sa copieze un raspuns intreg.Si intamplator era un raspuns al unui prieten de-al meuhappy. Si eu zic ca daca dai un raspuns folositor e pentru ca tu cu capu ala al tau l-ai facut nu altcineva.

| JackieSue explică:

Acel "stiu pentru ca am invatat" era pentru intrebarea lui kittyalexandra.

| JackieSue explică:

Da sunt obosita dupa servicilaughing.

Nu asta e problema.

Si v-am explicat-o, dar vad ca unii nu intelegwhistling.

| JackieSue explică:

Nu e neaparat de raspun surile pe care le-a dat ea. ok. dar exista drepturile de autor care spun k nu ai voie sa copiezi pe nmn...sau mai pe scurt... te pot da in judecata.

| Mwhahahaa a răspuns:

Cum adica le-a luat dupa google raspunsurile?tongue

| Annitu a răspuns:

Frate, esti ca o lipitoare!phbbbbt
daca nu stiam 2 rasp.-am cautat pe net... ce mare branza?

si nu am facut asta pentru medalii (k nu am ce face cu ele; nici nu intru aici des asa ca...)big grin

si, afrodita17.nu m-am dat cu nimic de gol, draga! am dat link sa stie persoaana care a pus intrebarea unde gaseste site-uri de editat poze!winking

Si.imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu raspunsurile astea "copiate" (cum ziceti voi)! nu a fost cu intentie...eu doar am vrut sa va ajut!

multumesc celor care ma inteleg! bye!wave

:*

| Annitu a răspuns:

@mersi imperia!

| hândel a răspuns:

Ar fi trebuit atasata sursa, numele autorului acelui comentariu, cred. Ee, n-a murit nimeni. Pe viitor ar trebui sa-ti urmeze exemplul si anume, sa se informeze asupra unui lucru si sa-si formeze propria idee cu propriile cuvinte. Lasa medaliile alea, ti le dau pe ale mele, serios! Eu nu pot sa-mi platesc facturile cu medaliile, nu-mi pot achita cumparaturile la magazin cu ele, nici sa le cos intre ele sa-mi fac opinci nu pot. La ce-ti sunt tie de folos? Hai, noapte buna "rautacioasa" (joce).hee hee

| catalina_2916 a răspuns:

Si care e problema? k nu inteleg thinking a facut un gest frumos. poate acel raspuns i-a fdost de folos acelei pers...sincer,unii dintre voi sunteti prea rautaciosi.

| Ben. a răspuns:

Daca raspunsurile ei au ajutat pe cineva, merita medaliile cu prisosinta. nu am rabdare sa fac acelasi lucru dar mi se pare un lucru de toata lauda.anna_fun _steaua! felictari! iti multumim pentru raspunsurile tale, oriunde le-ai fi gasit!

| Ben. a răspuns:

Intreaba-te pe tine insuti, daca nu cumva ai vazut scris undeva un raspuns pe care l-ai dat. sau poate ca tie ti-au pus un cip cu informatii inainte de a te naste...

| Ben. a răspuns:

Esti obosita? copiii mei faceau un taraboi groaznic pentru lucruri fara importanta cand erau mici, findca erau obositi si nu le mai convenea nimic.propune un subiect care sa te relaxeze si o sa dau ce e mai bun din mine. vrei un masaj? te vad cam tensionata.

| Ben. a răspuns:

Ok! tu te alegi cu masajul si anna cu felicitarile!

| Abcfunny a răspuns:

Mda... e problema ei

| afrodita17 a răspuns:

Ma enerveaza chestiile de genul acesta...sincer nu mi se par corecte, am dat si eu peste un raspuns de al ei...copiat de pe net... ea singura a dat linkul de unde a luat raspunsul...si presupun ca nu si-a dat seama ca s-a dat singura de gol...
asadar siteul de unde a copiat unul dintre raspunsuri:
http://www.giz.ro/......elor-1946/
iar intrebarea la care a dat raspunsul:
http://www.TPU.ro/......og-frumos/

| raidu2004 a răspuns:

Ea a gresit doar ca nu a specificat sursa, dar in rest nu vad unde a gresit daca rasp acela chiar era de ajutor.

| raidu2004 a răspuns:

Si daca ala era singurul rasp bun si nu il mai dadea nimeni nici macar prietenul tau atunci cu ce ajutor se alegea cel care a pus intrebarea? Tu crezi ca pe cineva intereseaza de unde ai rasp atat timp cat ajuta pe cineva, nu pe toata lumea intereseaza medalile ca nu primesti nimic asa ca mai bine hai sa ne ajutam fiecare cum poate mai bine chiar si cu copy-paste.

| diavolitza a răspuns:

D'acord... eu prrefer sa dau doar link uri, e bine asa? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caz pentru nimic...mare e prostia omeneasca...