| Kleb a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani! Sunt extrem de rusinos, chiar si de membrii familiei imi e cateodata rusine...Cum o sa-mi fac eu o prietena daca mi-e rusine si sa o bag in seama? Ce sa fac sa scap de timiditatea sau rusinea asta? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Mereu spun asta, dar, asa este...lumea vede ce lasi tu sa vada! Nimeni nu stie cum esti tu!
Daca esti mai timid,nu-i nimic rau in asta,dar,daca vrei sa fi mai "popular", fii!
Puneti in minte asta, incepe conversatii, mereu un "buna, ce faci?", deschizator de drumuri...cu colegii de clasa,colegul de banca, iesi, cunosti.
Ce hobby-uri ai?!
Practici vreun sport!?
Mereu poti merge in astfel de locuri unde sunt oameni cu care poti incepe o conversatie, cu preocupari comune.
Si scapi de timididate. happy
iar prietena, vine si ea...ca si daca esti vreo gura sparta, si nu ai nimic in cap...n-o sa stea cu tine laughing
este acolo si pentru tine cineva!
Esti taaaanar!
Bucura-te de fiecare experienta!
Nu iti face griji, o s-o gasesti!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi la psiholog, macar al scolii.

| Stropdeploaie a răspuns:

Da ti doua palme si scapi de timidate!

Sarbatori fericite.~!

| Kleb explică (pentru ibaal):

Mersi de sfaturi, sper ca o sa ma ajute

| Kleb explică (pentru Stropdeploaie):

laughing Multumesc, asemenea!

| Kleb explică (pentru Adry05):

Mda, nu cred ca ar fi neaparat nevoie de un psiholog

| Adry05 a răspuns (pentru Kleb):

Treaba ta laughing