| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de timiditatea/rusinea fata de baietii pe care ii plac? Adica sunt cu un baiat, dar mi-e rusine sa-l invit si eu in oras sau sa-l alint. Cum pot trece peste acest obstacol?

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Pur si simplu uita-te la el si zambeste-i.
Daca e nesimtit, pune o mutra suparata si pleaca 5 minute de acolo. Cand te mai vezi cu el zambeste-i din nou si roaga-l sa fie rau cu baietii, cu fetele sa fie gentelman, daca vrea zambet in continuare.

| Cristiann25 a răspuns:

Ii arati pasarica si totul vine de la sine apoi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunoaste-l mai bine.
Lasa-l sa se apropie de tine,sa te cunoasca. Cu cat petreci mai mult timp cu el,cu atat o sa te obisnuiesti mai repede,iar pe urma nu vei mai avea probleme!

Cand simti nevoia sa il inviti in oras, la o plimbarica si esti atat de sigura ca nu poti din cauza emotiilor care te cuprind si a rusinii, prinde curaj, fii incapatanata si ''de ciuda'', fa pasul asta.Indiferent de raspunsul pe care-l vei primi, o sa te simti foarte bine, iar a doua oara iti va fi mai usor sa faci asta.

O seara faina happy

| cmarius112 a răspuns:

Offf iarasi intrebari de genul asta...Deci daca esti cu un baiat e mult mai usor de explicat, pentru a scapa de rusine ii pui pur si simplu ca vrei sa petreci mult mai mult timp cu el si asa o sa se creeze un aer de amor si o sa-l alinti(fara se vrei) si asa ai scapat. Daca nu merge ia-ti inima in dinti si spune-i pur si siplu:hey...

Sper ca te-am ajutat, Funda?