| Aniella24 a întrebat:

Am si eu 2 probleme... Cum sa numai fiu asa timida cu toti copiii pana si cu prietenul meu? Si a doua este cu nu am cu cine iesi afara.
Adica cea mai buna prietena sta toata ziua lipita de laptop si nu iese afara, si daca iese sta in fata casei cu copiii din cartierul ei si cu prietenul meu, deoarece stau unul langa celalalt.
As vrea sa merg si eu acolo dar imi este rusine. Odata am mers cu o colega si am stat pe o banca cu ochii in telefon, ma simteam aiurea nu stiu de ce.
Prietenul meu vrea sa il bag eu in seama, pentru ca el ma baga mereu si vrea sa imi inving rusinea asta.

Intrebarea mea ar fi: Cum sa scap de rusine? Multumesc anticipat. Ofer funda! :*

Răspuns Câştigător
| hecamefrommetalland a răspuns:

Rusinea este un sentiment ciudat. Poate fi cauzat de faptul ca ai crescut intr-un loc linistit.Incearca sa fii mai rebela,cauta puncte in comun cu ceilalti,incearca sa vorbesti cu prietenii prietenei tale, mai intai separat, pe rand cu ei(cu unul din ei, apoi cu altul)pana cand iti vor devenii prieteni, incepand din acel moment nu vei mai fii timida.Acum urmeaza cel mai important punct, fa astfel incat sa te doara in cot de parerea celorlalti!

| Aniella24 explică (pentru hecamefrommetalland):

Asta e problema! Ca eu pun la suflet tot! crying((((

10 răspunsuri:
| 00Alexy00 a răspuns:

Ai incercat vreodata sa nu mai fi rusinoasa cu prietenul tau? Cel mai bine ar fi sa fiti numai voi doi si sa incerci sa fi tu insati, sa nu mai fi rusinoasa. Il poti ruga sa te ajute daca iti e prea greu, adica sa faca el primii pasi si apoi poti incerca si tu.
Daca o sa tot exersezi nu o sa iti mai fie rusine nici in fata prietenilor tai.
Mult succes! Sper ca ti-am fost de folos! :*

| Aniella24 explică:

Multumesc tuturor! Daca as putea v-as da funda la toti! :*

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Aniella24):

Am fost si eu ca tine, puneam la suflet tot. Dupa o perioada am inceput sa pun la suflet si cuvintele oamwnilor pe care ai uram.Atunci am pus piciorul in prag atat de tare ca s-a daramat casa.Ascultama,pot pune pariu ca esti mai in varsta decat mine, asa ca incearca sa scapi de rusine, caci. altfel EU si restul comunitatii TPU te vom ajuta sa o faci, chiar te vom obliga daca e nevoie.

| Aniella24 explică (pentru hecamefrommetalland):

Imi dai ID-ul tau sa mai vb-im?hee hee

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Aniella24):

Apropo,sa stii ca, chiar daca nu ne poti ds funda tuturor, ajutorul dat tie este suficient.Eu personal nu cred ca merit funda pe care mi-ai dat-o, tocmai de aceea am sa o impart in mod simbolic cu toti, VOI sunteti cei care schimba lumea.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Aniella24):

Id-ul meu este pioan523@yahoo.com

| Aniella24 explică (pentru hecamefrommetalland):

Multumesc!

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Aniella24):

Cu placere, contacteaza-ma maine.

| cristinaelena2013 a răspuns:

Pai de ce nu ai propune k intr-o zi sa te viziteze si ei ca sa fi tu in spatiul tau ..sau incerca sa gasesti subiecte de discutie prin care te poti integra, propunele jocuri pe care le preferi si tu, si cauta multe lucruri in comun si gandeste pozitiv.