| andrei201297 a întrebat:

Cine ma poate ajuta dau funda

Deci am in clasa o fata de 13 ani si eu am 14 si imi place de ea dar eu de fire sunt cam rusinos si nu prea vorbesc cu ea dar mai vb cu ea pe mess si o mai complimentez dar as vrea ca si la scoala sa nu mai am acea rusine si sa vb cu ea fara rusine, imi spune si mie cineva cum sa pot sa scap de rusinea asta si sa vb cu ea si sa o fac sa ma placa si ea pe minebig grin

6 răspunsuri:
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai nimeni nu-ti poate spune cum sa nu mai fi rusinos si sa ai retineri sau emotihappy U trebuie sa incerci sa fi tu insuti fara sa fi rusinos si timid.incearca sa vb cu ea cat mai mult pe net sa razi cu ea! Iar in clasa fa la fel gandeste-te ce pierzi daca incerci sa vb cu ea etc.si ce castigi daca esti rusinos? nimic cu rusinea nu ajungi niciunde ba chiar poate va aparea altu care va fi tupeist si ii va spune el inaintea ta daca nu vrea sa fie cu el.si iti va parea rau! incearca sa fi deschis sa radeti chiar so chemi la o plimbare sau afara dupa scoala asa vei scapa usor usor de rusine :* funda?

| Sophiee a răspuns:

Pur si simplu ia-ti inima in dinti.nu are de ce sa iti fie rusine ca nu ai nimic de pierdut. Daca esti timid nu rezolvi nimic.invit-o la o plimbare in parc si discutati,ii zambesti, ii faci complimente, eventual o pupi pe obraz cand va vedeti happyhai ca nu e asa de greu. Bafta happy!

| STEFANXxX a răspuns:

Stii,deci de multe ori intilnesc asa intrebari amice.Si daca vrei sa o faci sa te placa trebuie sa vorbesti cu ea mai des(am in vedere nu pe mess), iar apoi incearca sa ii arati ca esti super, prefate ca tu nu esti rusinos si arata-i ce poti.Succes!winking

| cLeILa a răspuns:

Buna andrei! esti indraostit,da e absolut normal pentru varsta ta! ai putea sa o opresti putin dupa ore,si sa ii spui ceea ce simti pentru eaca, cine stie, poate e sentimentl reciproc.stii cum e.:cu rusinea mori de foame!happytoate cele bune! mult succes cu papusa, sper sa o cuceresti

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Dupa cum ai spus vb cu ea pe mess,deci ii poti spune pe mess ca iti place de ea, poate ii palce si ei de tine dar nu iti spune, poate astepta sa faci u primul pas.vb cu ea pe mess si spune-i si dupa vb cu ea si la skhappytrebuie sa iti iei inima in dinti si sa treci peste rusinehappySucces!

| Adelinutza_8696 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si fate mai curajos asa o sa te bage in seama.