| babyivone a întrebat:

Sunt clasa a 10-a la profilul protectia mediului,si am mari probleme cu chimia,biologia, fizica si matematica, mai ales la chimie unde nu inteleg deloc..si vara trecuta m-am tot rugat de mama sa ma transfer la alt liceu,la profilul filologie,dar are o mentalitate, ca vai daca am dat la liceul asta, aici raman...doar ca mi-e foarte greu,mai ales ca eu ma pricep la istorie, romana, geografie..la partea de uman, nu la astea de real..si dintr-a 11 as vrea sa ma transfer, doar ca nu stiu cum sa fac sa o conving sa ma lase..cum am zis, are o mentalitate invechita..si tare mi-e teama ca voi ramane aici daca stau dupa ea..si nu stiu ce sa fac,mai ales ca semestrul asta nu mi-am dat interesul deloc,recunosc, si acum imi scoate ochii, dar nici ca ma lasa sa ma transfer.

Răspuns Câştigător
| AlexandraSt13 a răspuns:

Explica-i faptul ca in joc e viitorul tau si consideri ca ai facut o greseala alegand acest profil. spune-i ca atunci cand vei termina liceul nu vei avea la ce facultate sa te duci fiindca tu esti atras mai mult de partea umana(drept, psihologie, nu stiu...dai si tu niste exemple pe acolo) si mai alea nu esti sigur daca vei lua bacul. Ii mai poti spune ca daca nu te va lasa sa te duci la profilul dorit, in viitor pe ea vei da vina de ceea ce vei ajunge sau nu, si poti s-o mai iei cu chestii din astea de corasonlaughing. la mine in oras merge sa te muti si din al doilea semestru.nu mai pierde timpul, bafta:* sa ne spui cum a fost ca daca nu merge iti mai vin eu cu inca 69 de argumentelaughing