| M.T a întrebat:

Sunt clasa a 11 si inca nu stiu la ce facultate vreau sa ma duc straight face sunt la profil stiinte sociale happy va rpg mult daca ma puteti sfatui ca o facultate ceva.sau mai bine sa imi dati o lista ca mai multe facultati de unde ma pot orienta. am cautat ceva pe net dar nu am gasit ce voriamsad. imi puteti da o lista cu mai multe facultatithinking

3 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Si eu sunt in acelasi caz cu diriga in plus de asta eu nu am nicio ora cu ea pentru ca ea e d fraceza si eu fac germana deci nu ma cunoaste absolut deloc. Eu sunt la filo bilingv en tot a 11a si posibilitatile sunt oarecum similare. poti da la litere daca te pricepi la o lb straina foarte bine macar, poti da la SNSPA la fac de istorie-geografie. jurnalismul ar mai fi o soliutiethinking relatii internationale si chiar turismulbig grin

| TipulVerde a răspuns:

Uite ce am gasit pe pagina Univ AL. I Cuza, din Iasi. Ar trebui sa fie un punct de pornire.
http://admitere.uaic.ro/......acultatea/

| M.T explică:

Si daca n-am diriga?big grin chiar nu am nu ai ce sa discuti cu ea sad