| Micky123 a întrebat:

Sunt clasa a-IX-a la profil ecnomic.Am intrat cu media 8.01 si vreau sa ma mult la alt liceu pe filologie unde ultima medie a fost 8.02.Din ce dau diferente,in ce data in vacanta intersemestriala, in ce constau diferentele si care medie conteaza.cea de admitere sau de semestru. Daca iau nota mica in diferente mai pot fii acceptat daca am medie mare de semestru?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

La latina sigur
e bun de mers la scoala la care te transferi si intrebat.
se da la nivel de manual.o testare de nivel mediu.
media semestrului 1,
p.s.nu spune in scoala ta ca vrei sa te transferi. cred ca intelegi de ce.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit bine ce vrei sa faci, dupa ce termini un liceu de filologie?