| NUUSTIU a întrebat:

Sunt coonfuza, exista Dumnezeu? Sau industria masoneriei conduce lumea?

6 răspunsuri:
| Bittersweett a răspuns:

Asta o sa ramana un mister pana vei muri, atunci vei afla daca te duci in rai, in iad, sau nu te mai trezesti deloclaughing. Multi spun ca religiile au fost facute din cauza celor care incercau sa gaseasca ipoteze despre crearea omenirii si a lumii, astfel, cel care a scris biblia putea fi si un om care a vrut sa se ajunga cum este astazi: oamenii sa se razboieasca intre ei pe seama faptului ca fiecare are o alta ipoteza si fiecare credem in altceva: in Dumnezeu, in Satana, in natura, in univers, sau in nimic. Deci eu cred ca nu ar trebui sa te strofoci prea mult..si sa crezi ce vrei xD

| FloriNk a răspuns:

Dumnezeu este un prieten imaginar care nici nu exista decat in mintea noastra, masoni conduc lumea ei sunt sefii, pe mine ma doare fix in pu... de dumnezeu(sunt ateu)

| FloriNk a răspuns:

Dumnezeu este un prieten imaginar pus in mintea noastra de mici, eu am uitat deja de dumnezeu, haha sa imi su. mie pu. dumnezeu. Masoni conduc lumea.

| Alcy a răspuns:

O energie universala exista, nu stiu daca musai sub numele de D-zeu dar exista. Daca exista opusul atunci exista si D-zeu. Am avut cateva experiente paranormale prin liceu.
PS: ai vazut Zeitgeist?
The Secret macar trebuie sa il vezi ori sa citesti cartea, e magnific, chiar poti obtine ce iti doresti cu adevarat.
Ai filmul online si rezumatul cartii aici:
http://cumul.ro/filmul-the-secret/

| NUUSTIU explică (pentru Alcy):

Am vazut filmul ''the secret '' dar sincer nu cred ca functioneaza asa.

| Alcy a răspuns (pentru NUUSTIU):

La mine iti spun sincer ca ce mi-am dorit cu adevarat am obtinut dar problema este ca de cele mai multe ori chiar nu stiu ce imi doresc happy mai ales in dragoste ori cariera laughing