| anonimul0724 a întrebat:

Sunt dependent de league of legends(un joc pe calculator)
Cum pot scapa de această dependenta?
Am si examenul de capacitate anul acesta

Răspuns Câştigător
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Cred ca exista un program care blocheaza calculatorul cand intri pe un anumit program. Tasteaza pe google ceva gen: program that blocks a program for...
Asta pe timpul examenului. Cat despre dependenta, un prieten a jucat o lunga perioada in continuu si dupa s-a plictisit si a inceput sa joace cat mai rar.
(Desi te avertizez: ca sa te lasi de lol definitiv e aproape inposibil, decat daca rupi legatura cu toate cunostintele care mai joaca acest joc si nu mai intri nici o data pe Youtube sa nu te ispiteasca vreun videoclip cu ce s-a mai bagat nou in joc.)

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Stergi jocul si le spui parintilor sa te certe daca te mai prind ca te joc sau cand iti vine sa te joci te apuci de invatat.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru MihaiNicu23):

"le spui parintilor sa te certe daca te mai prind ca te joc", e ca si cum i-ai spune cuiva "bate-ma daca ma auzi ca injur" asta e cel mai prost sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui Linux pe calculator. Scoti placa video si o vinzi. Pui un procesor Intel Core Duo sau Intel Celeron (cat sa nu ruleze cu integrata).