| ioana375 a întrebat:

Sunt fata si am cosuri de la varsta de 12 ani. Acum am 15. Cand credeti ca imi vor disparea? Ce ar trebui sa folosesc impotriva lor?

Răspuns Câştigător
| AnnaS98 a răspuns:

Stiu cum e. eu am o colega. ea are 14 ani si are cosuri de cand avea vreo 9-10 ani si nici acum n-au disparut. faza e ca ea are cateva si pe gat, si pe brate (umeri). in primul rand nu te da cu fonduri de ten sau alte tampenii. foloseste produse de ingrijirea fetei speciale pentru ten gras pana ce te duci la un dermatolog sa te consulte. dermatologul o sa-ti spuna cu ce sa te dai si gata! daca nu te duci la dermatolog poti dolosi niste Advantan. e un unguent care mai usuca si cicatrizeaza leziunile. gasesti la farmacie. nu uita: daca folosesti advantan pune cate putin in fiecare seara, dar doar pe cosuri pana ce acestea dispar. daca este folosit in exces poate face mai mult rau decat bine. bafta! funda?

5 răspunsuri:
| Grimalkin a răspuns:

Ia-ţi Zynerit, e foarte eficient.

| harciog a răspuns:

Stai linistita te rog.Va disparea sigur cu timpul.

| amrm a răspuns:

Mergi la ginecolog, sigur sunt dereglari de ordin hormonal. El te va trimite la dermatolog daca e cazul. Presupun ca ti-ai inceput viata sexuala, ar trebui sa facimacar un control pe an. Inca nu ai 16 ani, asa ca apeleaza la unul din parinti, dacanu, la o ruda cu care te intelegi mai bine.

| Bijou a răspuns:

Poti folosi Aloe First http://forever-aloe-vera.eu/produs/494 apoi o crema u propolis http://forever-aloe-vera.eu/produs/499

| Maria_6444 a răspuns:

Pai du-te si tu la un dermatolog!