| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si folosesc zilnik fixativul de par.
In trecut foloseam Intensa, apoi ceva timp Vella, iar in prezent Taft.

Eu aveam parul foarte bogat, dar de la o vreme a inceput sa-mi cam cada. Nu oriunde! Ci in fata. Deasupra fruntii, exact acolo! Am mai observat chestia aceasta si la alte fete. Si cand am vb cu ele, lor li se parea normal sa arate parul asa, ca cica asa e bine! Dar eu nu prea sunt de acord. Subliniez ca eu aveam parul foarte, foarte bogat, iar acum, o data cu caderea a catorva fire, pur si simplu mi se rupe sufletul! (poate par nebuna, dar imi iubesc cu adevarat parul!)

Am fost la cabinet, iar asistenta a spus ca nu este obsoult nimic daca folosesc fixativ. Si intr-adevar cunosc oameni care de zeci de ani folosesc si nu li se intampla nimic. Dar totusi, ceva nu e in regula.

Asistenta m-a mai intrebat: "Ti se rup si ughiile?"
Iar eu: "Da."
Ea: "Inseamna ca ai lipsa de calciu, vitamine, etc"

Iar eu mananc zilnik fructe, nu cred ca e vb neaparat de astah.( + ca mi-am mai pus si unghii false cu Super Glue, iar presupun ca si aceasta a mai cauzat pentru unghii)

Sincer, chiar as renunta la fixativ! Dar parul meu e moale, moale (si la atingere, dar si asa, d. p. d. v. al "tinerii frezei") Pana si la coafor, a spus clar : "parul tau este prea moale, merge coafat doar cu fixativ! Atat! Altfel nu tine nimic. In mai putin de 2 minute ti se strica freza."

Pfff, in concluzie nu pot renunta la fixativ. Dar simt ca...parca il distrug!

Mi s-a recomandat o masca de "Gerovital", imi puteti spune daca e buna?

Bun, cred ca, deja v-am cam zapacit cu intrebarea meah, asa ca voi trece direct la subiect:
"Da-ti-mi va rog ceva care sa-mi indeseasca parul! Please! Am folosit luni de zile petrol, am folosit ulei de ricin, dar mai vreau... vreau ceva care sa ajute cu adevarat!"

P. S.: Nu va imagina-ti ca am parul "2-ua fire"hee hee
Ba din potriva! Mereu primiesc laude pentru el, pentru felul in care arata love struck (scuze daca par inganfata, in general nu sunt asa)

Momentan arata splendid. Dar ma tem pentru viitor. Adica daca acum folosesc atata fixativ, zilnik, la 20 de ani, cum voi arata oare eu?!

Deceea apelez la voi. Am mare nevoie de o solutie.
Repet: "Vreau ceva pentru indesirea parului sau ceva care sa ma ajute astfel in cat sa nu mi se mai vada dunga aceea de pe mijloc( adica pielea capului) in nici intr-un caz! sau ceva care sa ma ajute sa nu se mai rupa asa!, adica sa fie mai rezistent!"

Multumesc mult de tot! Am sa tin cond de toate sfaturile voastre si am sa va recompensez, promit.

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Usurel,iarna le cade la fete mai des parul.Nu ai nici 20 de ani si deja te stresezi? Las-o mai usor, de aia iti cade parul ca te stresezi...

1 răspuns:
| White13 a răspuns:

De obicei fetele cu parul des au parul mai aspru thinking in fine... incearca sa renunti la fixativ, in general nu sunt bune chimicalele pentru par, deci nu ti-as recomanda niciun fel de masca. Poate una naturala din galbenus de ou si ulei de masline. Daca chiar vrei sa folosesti o masca de par, Gerovital mi se pare o alegere buna!