| eu_4890 a întrebat:

Sunt foarte stresata de cateva kilograme in plus.As vrea sa mai slabesc 5 kg si nu stiu cum. Daca ma poate ajuta cineva as ramane foarte recunoscatoare.Astept sfaturile voaste

5 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Draga bettyy,

Pentru a slabi 5 kg, este suficient sa-ti schimbi stilul de alimentatie. Iti ofer cateva sfaturi:

- Cea mai mare greseala pe care o faci este ca nu mananci in timpul zilei. La masa de seara ar trebui sa mananci putin si dietetic.
- Este necesar sa ai 3 mese principale pe zi, la interval de 5-6 ore.
- La masa de dimineata consuma: fructe, cereale integrale, iaurt.
- La masa de pranz consuma: peste sau pui la gratar cu legume crude (salata) sau inabusite.
- Masa de seara ar trebui sa fie cel tarziu la ora 19 si sa includa proteine si legume: peste, piept de pui, legume inabusite, iaurt dietetic. Seara este necesar sa excluzi painea, dulciurile, fainoasele.
- Este necesar sa bei 2 l de apa pe zi, ceaiuri din plante, sucuri de fructe (lamaie, grapefruit) fara adaos de zahar.
- Elimina din alimentatia ta zaharul alb si painea alba (inclusiv preparatele din faina alba).

| MM a răspuns:

Renunta la paine si la mesele dupa ora 6 seara.Mananca fructe, legume, bea multa apa si mergi mult pe jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunta la nimic dar micsoreaza portiile 10-150 kg la 3-4 ore, slabesti garantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dietele nu sunt indicate deoarece dupa ce revii la mancatul normal o sa pui dublu pe tine.Eu zic sa faci exercitii.Sari coarda, fa abdomene, genoflexiuni si danseaza cam 30 de minute pe zi sunt. Sunt sigura ca in doua saptamani se vad deja rezultate si o sa te simti si mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off...fiecare cu ce-l doare laughing eu sunt stresata sa mai pun 5 kg iar tu sa dai jos :-