| m0nica a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si fac parte din colectivul de redactie al revistei scolii. pr0fii zic sa mai particip si eu cu compuneri.sau poezii. dati. mi idei pls... da` nu de pe net, ca pr0fii le cun0sc pe toate. ceva idei?

4 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Buna Mony,

Sfatul meu pentru tine in situatia asta este sa scrii tu ceva, nu trebuie sa fie neaparat ceva fantastic de bun, pune pe hartie gandurile tale, parerea ta vizavi de un subiect. Sunt sigura ca vei reusii sa scrii ceva mai ales fiindca faci parte din colectivul de redactie. Cu siguranta profesorii au vazut ceva la tine. happy
Trebuie sa ai incredere ca ceea ce vei scrie va fi un subiect bun
PS : poti sa rogi pe cineva sa-si dea cu parerea vizavi de o compunere sau ceva scris de tine ( mama ta, prietena cea mai buna, amici sau colegi )... mult succes

| Aries90 a răspuns:

Pai ideea e sa le scrii tu. Daca faci parte din asta inseamna ca ai ceva talent

| mihaa a răspuns:

Uite poezia mea preferata, autor necunoscutbig grin(o am din oracolele din generala)Vreodata cand vei sta pe gandurii, sa te intrebi de ce traiesti? Un tainic glas iti va raspunde, sa lupti, sa sperii si sa iubesti****Este, poezia mea preferata

| vintageheart a răspuns:

Am participat odata la un cenaclu literar si am avut intalnire cu o scriitoare.Ne-a spus ca despre orice lucru cat de banal, cum ar fi un pahar de apa(apa cristalina se izbeste de malurile de sticla atunci cand cascada se ravarsa in pahar este atunci cand torni apa in paharbig grin). Poti sa scrii despe ce iti place, sau sa faci exercitii de imaginatie.Iti alegi niste cuvinte la intamplare si incerci sa faci o povestire cu ele.Am facut asta la cenaclu si a fost foart amuzant.Crede-ma, chiar functioneaza.
Sper ca te-am ajutathappy