| Ruxandiţa a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat care se intilneste cu altcineva, desi vad ca ii place de mine, ce sa fac?sadsadsadsadsadsadsadsadsadsad

2 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

S-ar putea sa te placa, dar ca prietena, nu ca iubita.
Nu ii strica relatia cu fata de care e indragostit, cel mai bine e sa astepti.
Intreaba-l daca vrea sa fie cu tine, dar e putin probabil sa o lase pe acea fata pentru tine - daca atractia pentru tine e mai puternica se va desparti insa nu cred ca o va face.

| DennySa660 a răspuns:

Fi sincera cu el si spune-i ce simti, apoi intreaba-l daca el simte la fel si o sa iti dai seama dupa reactia si raspunsul pe care il va da.Dar daca pana acum nu s-a despartit de,, prietena'' lui nu prea e posibil sa o faca dar nu se stie niciodata, poate nu vrea sa actioneze fiindca nu stie daca tu simti ceva pentru el, nu are de unde sa stie daca tu nu ii zici.