| anonim_4396 a întrebat:

Sunt inebunita dupa statusuri asa ca vreau si eu cat mai multe statusuri noi. si faine, la moda happy. ma puteti ajuta plz happy :*

Răspuns Câştigător
| eveline a răspuns:

Uite.astea imi plac mie cel mai mult.:X
Cineva va fi intotdeuna aici

Cineva va fi intotdeuna aici sa te iubeasca, cineva va pretui intotdeuna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale. Cineva va incerca intotdeuna sa gaseasca cuvinte sa-ti multumeasca pentru ca ai umplut viata cu vise devenite realitate si amintiri frumoase. Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine. Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fac din viata mea, nu o caverna, ci un templu, din faptele mele de zi cu zi, nu un repros, ci un cantec.
Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU

Ca tine gasesc mereu in Recycle Bin. Ca mine nici pe Google.

LUNI m-am gandit ca MARTI trebuia sa ma duc MIERCURI la scoala cum JOI a trecut VINERI nu mai m-am dus ca SAMBATA era zi libera si DUMINICA stateam acasa

Tatal nostru care esti in ceruri ascultane noua poruncile, si fane ora de 15 min si pauzele de 45, si lungestene noua vacantele, si iartane noua absentele, precum si noi iertam parintilor nostri ca ne-au trm la scoala.AMIN.da mai departe daca nu esti un tocilar.

Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt ocupate iar cele libere sunt pentru handicapatilaughing
cel ce poate zambi cand lucrurile merg foarte prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni, dar de ce sa risc?

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit... Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca. te va iubi mereu
invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine.pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

eu te iubesc atat de mult dar u nu-ti poti da seama cat de mult ofteaza sufletul meu dupa tine pentru caci eu sunt aici iar u esti departe si nu te pot simti aproape.
Te iubesc pentru ca. imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata. Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi. Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne. Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte. Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi. Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete. Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu. Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala. Te iubesc pentru ca esti totul meu. Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru. Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb. Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu. Te iubesc in mod obsesiv... Te iubesc in mod patetic... Te iubesc orbeste. Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi

Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1. o piatra dupa c ai aruncat-o in mare
2. o vb dupa ce ai spus-o
3. o sansa dupa ce ai pierdut-o
4. timpul dupa ce a trecut
5. iubirea pentru cel ce nu lupta
:X:X:X:X
Chiar si cand esti trist-zambeste ca nu stii cine s-ar putea indragosti d zambetul tau.
Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine.
Gata-sper sa iti ajunga:*:*

9 răspunsuri:
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna kiss
1. Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii "
2. Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori.
3. Daca vrei sa-ti fie bine, atunci gandeste-te la mine! De vrei sa fi si fericita, gandeste-te clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai TE IUBESC!
4. Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare!
5. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine "
6. Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru.
ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta iar u te vei inchide si mai mult in tine : nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA! "
7. Unii batrani spun ca suntem prea tineri ca sa iubim…. ca nu stim ce este DRAGOSTEA dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta"
8. Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
9. Nu`mi pasa ce credeti despre mine, asa cum nici voua nu va pasa ce cred eu despre voi!
10. Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!
11. Nu plange piesa nu s-a terminat, scena de final nu s-a jucat. Nu conteaza daca sala s-a inchis, crede in drumul ce ti s-a deschis.
12. "Nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte., da n`am obligat pe nimeni sa ma accepte"
13. nu ma schimb pT` nimeni, E mUlt prea greu.Nu renunt la nimic. IubeSc cE e aL meu!
14. º♥ºam`pT BaieTy m3y cele mai`bOnee idei...Nu mai`sTaty cu mine`n GanD Spanzurativa pe RanD laughing
15. Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…
16. " Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "
17. Sunt clipe din trecut peste care am trecut.sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate...sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate.
18. Am intalnit un inger, mi-a soptit sperante, l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.
19. Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii. tu mereu crezi ca pun botu’. hai c’o faci pe idiotul
20. Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar
21. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.
22. Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici…. el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
23. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
24. totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme
25. Sti ca mi se rupe inima si tie iti pare rau de ea ba ai pleca ba n-ai pleca. fa, fa cum vrei tu nu te opri dar daca pleci sa numai vi oricate lacrimi as varsa nu te-as putea iertasad
26. Incerc intai de toate pe mine s ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.

| Parisblue a răspuns:

Statusu meu preflove struck,, sunt un om cu multe fete care'si schimba caracterul cum a schimbat Columbeanca sms-uri cu soferu'laughing. ee ff tare. asa mi sse parelove struck

| costyvas a răspuns:

Eu am mai avut 2 status'uri: 1. the new more is less 2. daca vrei respect...invata sa respecti!(acesta il am de aproximativ 2 ani si nu l'am schimbat tongue ).

| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___
Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data... big grin

chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit

Esti intr-o camera cu 1 leu, 1 crocodil si 1 manelist, ai 1 pistol si 2 gloante. C faci? big grin... Tragi in manelist d 2 oribig grin

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit. acum ca am crescut. am realizat ca asa este!

If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.

Dk cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte

CE ESTE PUMNUL? pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?

Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu, razi tu, rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci…. ma uit in jos si…rad din nou!;-):pbig grinbig grin

Vata de zahar? NU.Sirop de capsuni? NU…Ciocolata?! NU…Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!

BrB operez un purice la picior. săracul s-a accidentat la antrenament de fotbal

Daca nu ne-am nascut printese ne-am facut perverse`!

Hai sa ne impartim lumea. luna mie, stelele tie, oceanul mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie…

| elena_5046 a răspuns:

Roxx. imi plac foarte mult statusurile care mi leai zis dar majoritatea le am big grin doar unu nul aveam. dar iti multumesc ori cum :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Pentru un moment ti-a ramas in suflet... De-atunci o porti cu tine, oriunde, oricand, si simti ca deja face parte din tine."

| danutza_9025 a răspuns:

"Pentru un moment ti-a ramas in suflet... De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine."

| Deede_7772 a răspuns:

♥O FeTiTzA aLiNtAtA sI de zDrEnTzE iNvIdIaTa♥• Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu prea mandru sa o opresti, crezand ca vine inapoi.""• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete""unii oameni nu gandesc, vorbesc si…ranesc!""Chiar daca iti gresesc...chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc
- Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga Niciodata plina de mine…intotdeauna satula de voi! Sunt o adevarata finete… pacat ca sunt invidiata de multe zdrente Asta sunt si n`ai ce face, alta mami numai faceee "♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε. încât ŋίmεnί ŋu`mί facε Fatzã.X`°°●♥"•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! ••O fataa specialaa nu o intalnesti la orice pas.Cand nu mai ai sperannte, ea te scoate din impas.••Iti amintesti cand mi-ai zis ca nu o sa fii in stare sa`mi faci rau?! Ai fost!• Îmi place, chiar dacă nu mai găsesc unele cuvinte.Îmi place cum spui tu aşa " să fi cuminte!" :*♪•° Ce Ne PlAcE cAnD aLtElE Ne ImItA. Cand VeDeM cA nI sE fAcE rEcLaMa GrAtUiTa ♥♪•°•Greu, Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe.Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva…Uita`te La Tine•Esti La Fel Ca Toatzi Ceilaltzi Baieti.Marcatzi Cu Scor Dublu. Bara, Gol. Esti Doar Un Scor…Te-am Marcat Si Nu`mi Pare Rau!•No Mai SunTh FetiTsa Pe Care Tu O StiAi De Mo0lTh " … Cu TiMpUl Am Mai CreScUt. TsiiiiPa! M`ai PiErdUt!•Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveshte`o dar stai departe, acum nu te mai vrea!•Ma vrei inapoi? Eu nu…Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut•Poarta`te frumos cu ea. E prea mica si nu stie ce vrea. Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`. Cand zambeste Zambeste`i si tu. Cand greseste nu o certa pentru ca`i mica si nu stie ce vreaaa.

Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti, nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos
Ai DrEpTuL Sa viSeZi Ca el te vrea. Dar in Caz Ca nu stiai, inima lui e doar |A MEA|...cu placere:*!