| sk8punk_1616 a întrebat:

Sunt la o varsta frageda sa spun asa si am 12 ani big grin. De fiecare data mi se comenteaza pe la scoala si pe strada etc. Nu doar de catre un baiat sau doi de mai multi dar doar cu cei cu care am mai avut conflicte si vreau sa scap de asta printr-o bataie micabig grin. Cum scap de frica de a ma bate. nu stiu daca poate fi numita frica nu imi este frica sa lovesc dar cand sunt fata in fata cu personalul respectiv in gand imi spun sa dau sau sa nu? si ma ia cu tremuratul. este o problema pentru mine. si da am cunostinte prieteni si colegi de clasa care se baga pentru mine dar mie chiar si asa imi este frica sa lovesc. cum pot rezolva?sad

3 răspunsuri:
| Dotdotggg a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu lovesti crede-ma si eu am aceeasi situatie imi vine sa lovesc dar nu dau la fata dau la coaste si ficati, sa iti dau un pont daca vrei sa lovesti un baiat loveste in cea mai sensibila zona atunci nu mai are timp sa dea in tine ori se tine cu mana unde l-ai lovit ori se tavalaste pe jos atunci e foarte vulnerabil si poti sa il si strangi de gat daca vreilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta chiar dupa ora de religie comenta unu' la mine si m-am ridicat cu scopul de a sta fata in fata cu el.a inceput sa se ia de mine jicnindu-ma (pot spune ca imi fierbea sangele in vene pumnul stang paca cerea sai mangaie obrazul )si din senin i-am dat un sut sub centurarolling on the floor am ramas socata cand l-am vazut tinanduse de organ si cand venea spre mine i-am mai dat una tot in zona aia.a vrut sa ma bata ala da eu is tupeista si i-am dat o palma cat am putut de tare.N-am luat la trante, m-a durut ce-i drept da ma simteam k in al 9-lea cer.Mai fetita nu fi fraera si batei pe aia car-ti fac probleme si te sacaie.si ce daca nu se baga nimeni pentru tine parte-n parte sa vezi ca-i faci pe altii fetele au caracter salbatic atunci cand sunt scoase din minti.

| marya08 a răspuns:

Fi curajos si ai incredere in tine si vei rezolva totul.