| Maria_Ana_1987_HNut a întrebat:

Sunt nehotarata. daca dau la filologie sau matematica-informatica. Va rog frumos sa faceti voi asemanarile si diferentele intre ele, si daca se poate si cu povesti de viata ( despre liceul la care ati fost, profilul...)
Thank.

Răspuns Câştigător
| Ariana99 a răspuns:

Depinde in primul rând la liceul la care vrei sa mergi. Eu in principiu dau la drept dar sunt la mate INFO pentru ca doar acolo se face școala si cei drept chiar se face. Da, imi place matematica si partea de real cei drept dar pur si simplu vreau la drept. Plus de aia făcând informatica multă imi dezvolt capacitatea de a gândi logic ceea ce ajuta enorm in orice domeniu as vrea sa merg mai departe. Dar in cazul in care nu-ți place matematica nu are rost sa intri aici pentru ca numai te chinui, o sa fii tot pe lângă subiect.

2 răspunsuri:
| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, pai asta depinde de ceea ce iti place, ce materi iti plac, la ce te descurci mai bine, ce te-ai vedea peste ani. Daca iti plac povestile si sa citesti atunci du-te la fizio, daca nu du-te la mate-info. Dar sincer mai bine mergi la un profil mai greu gen mate-info caci de acolo poti opta pentru orice domeniu cel putin asta e parerea mea, insa poate vrei sa faci dreptu si atunci mergi la fizio sau poate vrei sa mergi la medicina si atunci ar trebui sa mergi la stiintele naturi...

| Ariana99 a răspuns:

Depinde in primul rând la liceul la care vrei sa mergi. Eu in principiu dau la drept dar sunt la mate INFO pentru ca doar acolo se face școala si cei drept chiar se face. Da, imi place matematica si partea de real cei drept dar pur si simplu vreau la drept. Plus de aia făcând informatica multă imi dezvolt capacitatea de a gândi logic ceea ce ajuta enorm in orice domeniu as vrea sa merg mai departe. Dar in cazul in care nu-ți place matematica nu are rost sa intri aici pentru ca numai te chinui, o sa fii tot pe lângă subiect. Funda?