| gabrielplg08 a întrebat:

Salutare, poate cineva sa imi spuna ce se va face la informatica pe profilul Matematică-informatică?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a 9a? Structura repetitiva si alternativa
Iar la tic e alta poveste

| Celestina003 a răspuns:

Microsoft Office, puțină dar cat de cat ok.Te învață cum să aduni numere, si sa te joci cu ele putin.Mai faci si probleme de logica, programate, in Pascal si C++.Si mai faci iarasi Office dar la un nivel mai inalt.
Probleme logice, baza c++ o să înveți să faci o piramidă din cifre, să calculezi cmmdc. Mai interesant e html care se face la TIC, acolo chiar poți să înveți să faci site-uri dacă te preocupă.