| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a întrebat:

Sunt noua pe TPU si nu prea stiu ce semnifica fundita, cum o dai la cineva etc. Poate cineva explica toate asta? Fundita.kiss

Răspuns Câştigător
| Madalina1455684 a răspuns:

Pai da.Deexemplu eu acum iti explic sa spunem.Si dupa ce tu primesti sfatul de la mine iti arata in coltul din dreapta jos daca vrei sa acorzi fundita. Iar daca doresti dai click pe ea si te intreaba daca esti sigura ca acesta este raspunsul castigator.Si tu dai da sau nu. Apoi sa acorzi un calificatiz spre exemplu"folositor, nefolositor, amuzant, inteligent, stupid" iti arata dupa ce postez eu acest raspuns sub textul meu toate cele 5 calificative tu dai click pe care crezi ca coincide cu raspunsul primit iar apoi iti da acolo o bifare in colt si dai click pe ea. Dar fundita iti este m-ai de folos decat un calificativ.Bine si un calificativ este bun decat deloc dar o fundita te poate ajuta mult m-ai multbig grin>.
Oricum sper sa iti placa pe TPU.Sincer eu imi ocup timpul cu TPU cand ma plictisesc.

4 răspunsuri:
| HinnaBunneh a răspuns:

Fundita este modul tau de a rasplati pe utilizatorul care ti-a dat raspunsul cel mai bun. Chiar daca nu-ti place niciunul sau iti plac toate, trebuie sa alegi un singur raspuns. Se afla in dreapta fiecarui raspuns si are culoarea gri. Cand apesi pe ea, se va face portocalie. Cel caruia i-ai oferit-o va primi in plus 100 de puncte.

| ana2205 a răspuns:

Pai in dreapta raspunsurilor pe care le primesti se vede o fundita alb-negru.Raspunsul care iti este cel mai folositor il poti declara castigator apasand pe funda.
Fundita este ca un fel de premiu pentru raspunsurile utile, cu cat strangi mai multe ai puncte mai multe.
Sper ca mai inteles, Paaa!

| Miha a răspuns:

Pai fundita se acorda celui mai convigator/bun/folositor raspuns. Ea se acorda astfel: dupa postarea intrebari vei primi raspunsuri in dreptul raspunsurilor vei vedea cate o fundita incolora pe care va scrie ''declara raspunsul castigator'' dai click daca esti sigura ca e cel mai bun raspuns iar respectivul va primi funditawinkingCa sa dai fundia nu trebuie sa dai din funditele tale sau din punctele talehappy
Ea este ca un fel de rasplata pentru ca te-a ajutatbig grin

| zhuzhu a răspuns:

Daca ti-a placut raspunsul care l-ai primit poti sa dai fundita, iti apare in dreptul fiecarui raspuns, cred ca daca o vezi o recunosti. dar numai una poti sa dai la o intrebare.