| Emii_7808 a întrebat:

Sunt nouua pe TPU puteti sa imi aratati ce se face pe aici?batting eyelashes Multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Pai...site-ul acesta "TPU" pentru mine este ca o a doua familie virtuala.aici eu mi-am gasit raspunsul la multe intrebari si am aflat foarte multe lucruri.in primul rand iti zic bun venit si sper sa stai cu noi cat mai mult timp posibil.sa iti zic despre acest site.pai.noi (toti userii) punem intrebari iar apoi ceilalti utilizatori raspund daca stiu (poate mai primim si o fundita ceva sau niste puncte in plus big grin) funditele insemnand acea fundita care apare in dreptul raspunsului unui utilizator raspunsul lui fiind considerat cel mai bun dintre toate.aici noi ne mai si distram la categoria trivia/amuzante, ne mai si intristam cand vedem ca unii utilizatori au probleme serioase fie in familie, fie in viata de cuplu.ne mai si certam ( cand nu suntem de acord unul cu altul) dar in final ne rezolvam problemele.ne mai si speriem... ( aici a-i sa aflii cu timpul de ce laughing.) asa. dar cu toate certurile si cu toate parerile noaste important este ca aici suntem foarte uniti.
te poooop si daca ai nevoie de ceva nu ezita sa imi trimiti vreun mesaj.sunt disponibila oricand.succes si bun venit :*

3 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Bun venit pe TPU, Emii!

Ce este TPU?

Toti Pentru Unu este locul unde oferi ajutor semenilor tai raspunzand la intrebarile acestora. Pe TPU impartasesti celorlalti cunostintele si experienta ta, ajutandu-i pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari diverse. La randul tau, cand ai nevoie de un raspuns la o anumita intrebare importanta pentru tine, pe TPU vei primi ajutor prin raspunsurile celorlalti.
Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.

Cum castig puncte pe TPU?

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
•pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
•pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
•atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
•pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
•primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
•al doilea – 40 de puncte;
•al treilea – 30 de puncte;
•al patrulea – 20 puncte;
•al cincilea raspuns – 10 puncte.

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

| äπđÿ a răspuns:

Primu lucru ajuta cat poti de mult
al 2'lea sa nu fi pe interes
al 3'lea citestele bine! si invata
le ajuta te rog eu cat poti de mult fara interese mc anticipat big grin

| Happiness_8100 a răspuns:

Pai...raspunzi la intrebari si pui intrebari, iar ceilalti te ajuta(daca pot si vor). Prin raspunsuri primesti puncte, si daca aduni multe funde(in caz ca nu sti sunt niste fundite care le primesc raspunsurile castigatoare, portocali)poti deveni expert TPU.

Succes pe aicibig grin