| tooxicbrunette a întrebat:

Sunt o adolescenta de 16 ani, si uneori imi pun tot felul' de intrebari oare dc am tot din ce si'ar dorii altii dar nu am nimic din ce am eu nevoie? inainte eram obisnuita sa sufar dupa baietii. pana cand mi-am dat seama ca erau doar mofturi pentru mine sau diferite interese. asa cum v'am mai zis acum ca am revenit cu picioarele pe pamant. nu mai cedez la nici un baiat sunt ff inadorabila iar asta ii atrage cel mai mult sad. in ultimu timp cand ieseam la un suc sau in parc imediat cunosteam un baiat si in clipa aceea il faceam sa ii placa de mine. dar acum sunt intr'o relatie. iar baiatu cu care stau tine la mine. iar eu sunt ff indiferenta deci pur si simplu simt ca nu este ce vreau eu. dar oare ce vreau eu?
asta e problema. ma simt singura, nu am iubit pe nici'un baiat. oare ce se intampla cu mine? as vrea si eu o relatie. sa fiu atrasa de acel baiat. dar parca e batut in cui sa nu iubesc pe nimeni. banii pentru mine nu valoreaza nimic. iar daca as vrea sa cumpar iubire cu ei. nu sunt buni de nimic. pentru ca o dragoste este mai valoroasa decat niste simple hartii. am trecut prin multe. si am fost puternica si nu mi-e frica de nimic. am avut multe incercari de la viata. dar le-am facut fata la toate. iar acu nu inteleg. nu pot sa am si eu parte de o iubire. ce se intampla?!sad. Am orgoliu prea mare.si sunt egoista oh go on?!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Hai sa iti zic despre bani o chestie. Tu inca nu ai castigat niciun ban pe munca ta ca sa vezi "ca nu sunt simple hartii". Daca mami si tati sunt bogati nu inseamna ca trebuie sa iti formezi o parere despre bani doar din perspectiva familiei
Gandeste-te ca in fiecare zi mor sute de oameni din cauza "unor coli ministeriale". Puterea banului se intelege, nu se presupune
Ia sa nu mai ai bani, sa vezi cum e.Sa vezi cum de 50 de ron nu ai sti ce sa iei prima oara.Totul in viata se cumpara mai putin sanatate.Crezi tu ca nu se cumpara iubirea? Ba da dar nu stii cum
Fiecare om are un pret, liciteaza-l binewinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Vei gasi omul pe care sa il iubesti odata si odata.Sunt oameni ce nu simt acel sentiment niciodata pentru ca nu intalnesc persoana care sa le trezeasca in suflet sentimentul pur numit iubire.Probleme la tine nu exista cand va veni vremea vei avea parte de iubire.Pana atunci nu mima iubirea ca iti faci extrem de mult rau.Rabdare! Bafta!

| DakotaRoyse a răspuns:

In timpul adolescentei suferim cele mai drastice, si in general, nasoale schimbari, fie ele fizice, dar mai ales psihice. Chestia asta, complexu' asta cu "inadorabilitatea" o sa dispara, ai sa vezi. Poate pur si simplu in adancul sufletului tu nu esti pregatita sau nu vrei inca sa ai o relatie mai serioasa, chiar daca la suprafata esti foarte dornica de asa ceva. Anyways, in timpul asta cat esti singura, invata din greselile altora in relatii, nu cumva atunci cand o sa ai o relatie proprie sa scartaie din prima happy Si ca sa-ti zic, si eu am 15 ani si pana acum nu am avut prieten. Nu ma stresez. Timpul le rezolva pe toate, si le vine timpul tuturor incercarilor...

| KAMYTZU a răspuns:

Eu teasi ajuta dar sunt in aceiasi situatiebroken heart