| me_4173 a întrebat:

Sunt o ciudata? Pentru ca eu nu ma omor dupa haine si pantofi ca alte fete? Pentru ca eu port tenesi si blugi? Pentru ca nu ma machiez sau ma omor dupa popularitate? Pentru ca visez la acel "Fat Frumos" care vine cu un cal alb dupa mine? Pentru ca eu in loc sa vorbesc cu cineva scriu in jurnal tot ce se intampla? Pentru ca am ramas singura fara prietene? Pentru ca vreau sa am incredere in toata lumea si sa zambesc in fiecare zi? Pentru ca plang cateodata fara sa spun nimanui de ce? Pentru ca vreau sa devin o persoana mai buna? Pentru ca uneori spun cuvinte pe care nu vreau sa le spun? Pentru ca am senzatia ca sunt cea mai rea si mai urata persoana de pe pamantsad? Pentru ca nu spun ceea ce simt? Pentru ca nu pot sa privesc pe nimeni in ochi pentru ca imi e frica? Pentru ca vreau sa devin o actrita cunoscuta dar stiu ca asta nu se va intampla niciodata? Pentru ca vreau cateodata sa fiu eu dar nu pot?sad

6 răspunsuri:
| Maria002 a răspuns:

Buna! Eu nu cred ca esti ciudata doar ca trebuie sa fi mai vizatoate, mai creativa sa crezi in visele tale foarte mult si nu conteaza daca esti popular sau nu sau cum te imbraci, conteaza sa fi tu mai visatoare si mai fericita si sa dai impresia ca totul iti surade asa cum esti cum te imbraci si ce visezi.Iti spun fi tu si lasa visele sa te conduca!
Viseaza!

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

O Doamne :-| tu si eu, suntem exact la fel :-|. Parca m'ai descris pe mine acum:-|. Sigur nu sunt tot eu pe un alt cont thinking

| SnowBella a răspuns:

Doamne, cum as putea sa-ti spun... Esti exact ca mine! Exact aceleasi lucruri le cred si eu despre mine. Si eu am ramas fara prietene pentru ca m`am izolat in casa de cateva luni si pentru ca am spus unele lucruri pe care nu trebuia si nu vroiam sa le spun. Si eu am nopti albe, cand stau cu capu` la tavan si plang, gandindu`ma la cat de rea sunt si la faptul ca n`o sa ajung niciodata ceea ce`mi doresc. Nici eu nu am puterea sa privesc pe cineva in ochi. M`as simti inferioara. Nu vorbesc cu nimeni despre viata mea personala, nu ma machez si, la fel ca tine, si eu port tenesi si blugi. Mi-am pus si eu intrebarea pe care ti-ai pus`o tu... "Oare sunt o ciudata?" Am stat ceva timp gandindu`ma si acum cred ca da, sunt mai ciudata decat celelalte fete, care sunt obsedate de haine, pantofi, bijuterii si alte lucruri de acest gen. Ma consoleaza, insa, faptul ca eu nu am devenit o depravata, care sa`si piarda noptile in cluburi, sa vina acasa beata. Ma gandesc ca, poate eu n`o sa-l intalnesc niciodata pe "Fat-frumos", dar, totusi, "frumusetea e in ochii privitorului". Trebuie doar sa asteptam sa ne iasa in cale, calare pe un cal alb.

| Anabellasos a răspuns:

Esti desteapta!
Pentru ca se pare ca ai realizat ai hainele, pantofii sunt decat o masca si nu au nicio importanta...
Esti norocoasa!
Pentru ca ti'ai gasit stilul...
Esti atragatoare!
Pentru ca simplitatea atrage! Pentru ca frumusetea pura va fi intotdeauna "cu un pas inainte"...
Esti speciala!
Pentru ca ai reusit sa te pastrezi intacta intr'o lume care se presteaza la orice... pentru orice.
Esti inteligenta!
Pentru ca stii ca un jurnal nu te'ar trada in veci.
Eu personal nu cred in prietenie...
Esti pura!
Pentru ca iti pastrezi dorintele desi lumea din jur iti devedeste contrariul...

Esti ceea ce esti pentru ca esti ceea ce simti sa fii: pentru ca te simti urata, pentru ca te simti rea, pentru ca te inchizi in tine, pentru ca iti e frica... pentru ca vrei sa fii mai buna...

Fii cum simti sa fii si nu te lasa niciodata constransa!
Nu te schimba pentru nimeni si pentru nimic!
Identitatea ta este unul dintre putinele lucruri pe care nimeni nu ti'l poate lua in veci!

Take care! :*

| aleexuţ a răspuns:

Si eu ma simt la fel, crede-mawinking

| MishaQuinn a răspuns:

Ni se intampla multora,fie din cauza adolescentei fie din lipsa de iubire pentru sine!
invata sa te iubesti pe tine si sa nu iti pese de parerea celorlalti.
sa te valorezi asa cum esti!
sa crezi ca esti cea mai frumoasa si cea mai iubita!
cu totii avem momente cand cedam si ne consideram cele sau cei mai urati oameni de pe pamant,ne credem singure si urate,dar nu e asa.
dimpotriva, pentru ca esti o fata simpla care viseaza la fat frumos esti o fata serioasa.nu ca celalalte fufulitze care nu stiu nici ce-si doresc de la viata si se culca cu cel care le iese in cale, cu figuri in cap si haine scumpe pe banii cui? sau mai bine zis, de unde au bani de asemenea haine scumpe?winking lucruri necurate nicidecum pentru o fata cu desteaptawinking