| Jean_2915 a întrebat:

Sunt oare periculoase întâlnirile on-line?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Sunt oare periculoase întâlnirile on-line?"

Depinde la ce exact te referi.
Dar un lucru e clar - nu rişti să rămâi gravidă şi să iei bolile venerice.
Cât timp On-line-ul rămâne On-line, n-are ce să ţi se întâmple (din punct de vedere fizic, evident). Deşi, mai ştii, poate faci vreun infarct de bucurie...

P.S. Avem voie să şi glumim, nu?

| znstr a răspuns:

Daca este on-line,e logic ca nu e o intalnire.
Cand intrii pe diverse site-uri de socializare,ca Facebook, Hi5, chaturi sau mai stiu eu,iti dai o parte din date,care pentru unii sunt importante in alte sensuri : sa te caute,sa-ti caseasca casa/apartamentul,sa-ti fure din casa, poate chiar sa te urmareasca pe strada fara sa-ti dai seama. Dupa parerea mea e periculos sa dai poze cu tine sau informatii REALE unor necunoscuti pe internet. Dar e viata lui, fiecare face cum crede si cum vrea.

| Fiction a răspuns:

Eu cred ca da, pentru ca in realitate nu stii cu cine vorbesti si cine stie cate lucruri ti se pot intampla...au fost multe cazuri si de aceea cand imi va veni randul voi accepta doar intalniri "de moda veche", adica fata in fata.

| AnnyMaryLupy a răspuns:

Nu sunt periculoase.Ai incredere in tine si totul va fi binehappy.Te rog mult daca te-am ajutat intr-un fel sa-mi dai o fundita daca poti ca eu de-abia mai inainte mi-am facut cont si n-am nicio fundita.Te rog mult! Multumeschappy

| Florisa a răspuns:

Depinde ce fel de intalniri.sa te intalnesti cu cineva cand tu de fapt nu stii cine e.e foarte periculos.happy. pentru ca poate fi oricine... daca totusi vrei fa-o in public ca asa nu-ti poate face nimic.