| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Sunt obsedată de fosta lui prietena, au stat 5 ani impreuna. Si s-au despărțit de doi-trei si doi are cu mine. Trecând peste. A căutat o de două ori, cand ne certam si ne despărțim o cauta. Acum recent si-a facut un cont de Facebook noi fiind despărțiți de câteva ore si doar pe ea o avea în lista, i-a scris multe mesaje, insista sa-i raspunda, a vorbit cu ea pana la 4 dimineata, deși cu mine de la 9-10 seara doarme ca e obosit de la munca. Au vorbit si pe web inainte sa plece la munca, ceea ce cu mine nu a facut vreodata. Si mereu am simtit ca el inca simte ceva pentru ea...Dar mereu a negat si a spus că nu. Cand l-am intrebat de ce a căutat-o a spus că nu avea cu cine sa vorbeasca ca sa uite de mine atunci si ca nu are nimic cu ea. Eu am intrat pe ea, mi-a arătat conversația, intr-adevăr nu a zis ceva sa se împace dar oricum ii scria ditamai mesajele si mie imi scrie un mesaj acolo aruncat în scarba. El insista sa ne împăcam, ca pe mine ma iubeste. Nu stiu, putea vorbi cu oricine, eram despărțiti. Dar nu cu ea...am plecat de la el cand am vazut dar nu m-a oprit, ea i-a spus lui ca eu am intrat pe ea si el a început să zică că el e prost ca ne da atenție si ca asa a vrut destinul sa fie (Nu stiu la ce s-a referit) iar ea se simte bine pentru ca ea crede că încă o iubeste, nu zic ca nu. Poate asa e. Eu nu pot sa-l iert fiindca nu-mi pot călca pe orgoliu, e a doua oara cand ii da ei satisfacție si chiar nu mai pot. Ma doare dar prefer să las asa, sfaturi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca relatia asta nu are viitor, tu nu poti trece peste orgiliul personal, el nu o poate uita pe fost iubita si o tot cauta, decis viitor fericit impreuna, nu exista!
Sfatul meu este sa incetati relatia aici, abia nu va mai faceti sange rau si nu mai pierdeti timp inutil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cănd iubești, mai calci pe orgoliu, ca să poți trăi cu acel om. Astfel preferi sigurătatea cu orgoliul intact, sau încerci să faci o familie ci el. Să trecem la următorul? Dacă se poartă la fel, ce faci? Orgoliul, și pac cu el la plimbare. Și tot așa și iar așa. Atunci poți da anunț la mica publicitate. Caut virgin, fără foste relații, că eu am orgoliul mare. Părere.

| Andreeush a răspuns:

Dacă iubești cu adevărat pe cineva ar trebui să mai lași uneori orgoliul deoparte.
A destul de clar că el încă nu a putut să o uite, altfel nu ar fi căutat-o atunci când nu mai erați împreună.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-aș ierta așa ceva în nicio viață, ce naiba de relație e asta? Nici în adolescență nu trăiam așa drame laughing.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Copilarii! Ori aveti o relatie, ori nu. Daca va certati va despartiti, daca v impacati reveniti. Va jucati ca soarecele cu pisica.

| Ineys a răspuns:

Drame de adolescenti. Terminati liceul si dupa cautati relatii serioase/in care sa va implicati asa mult.