| gato707 a întrebat:

Sunt praf, nu am ambitie doar asa din cand in cand sunt cuprinsa de cate un val de motivatie care ma tine cateva zile fix cand am nevoie. Nu am luat examenul de bacalaureat la matematica, iar la romana si bio am luat doar de trecere pentru ca m-am uitat in ultima saptamana pe cateva lectii. Vreau la medicina. Am dat si picat bacul la mate de doua ori, dupa care mi s-a conturat in cap ideea ca eu vreau la medicina. A trecut un an si inca vreau. Nu am facut nimic anul asta pentru ca am ales sa merg la munca insa vreau sa stiu daca o idioata ca mine care e opusul a ceea ce inseamna in mod normal un student la medicina, are ce cauta acolo. Merita sa incerc? As renunta la tot timpul meu liber ca sa incerc sa iau examenul ala nenorocit si sa invat in acelasi timp si pentru admitere. Am nevoie de niste opinii, sfaturi. Si mie mi se pare la fel de absurd faptul ca nu am fost in stare sa iau un 6 la mate si totusi vreau la medicina, e ca si cum un gandac ar vrea sa atinga soarele. Atat, va multumesc ca ati citit pana la sfarsit!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are ce cauta acolo. Da, are.
Merita sa incerc? DA, Merită.
e ca si cum un gandac ar vrea sa atinga soarele.
Da, un gândac care vrea, atinge soarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai nevoie de motivație și ceva tehnici de învățare îți recomand să te uiți peste canalul acesta.
https://www.youtube.com/channel/UCl2d5Qgfcactbzkfpp0ayug
Dacă vrei să vorbești cu alte persoane care să te sfătuiască cu medicina îți recomand să instalezi aplicația Discord și să intri în grupul IziBac.
https://discord.gg/RMeyAtKN
Sper să îți fie de folos! Succes!

| Adrian5575 a răspuns:

Atunci cand iti doresti ceva, trebuie sa lupti pana la capat, oricat de greu pare. Invata la matematica si ia bacul, pe urma dai la medicina, dar vezi ca acolo ai mult de invatat, daca nu iti place sa inveti de fel, mai bine renunți de pe acum pentru ca pierzi timp si bani.