| danutza_8181 a întrebat:

Sunt trista de ceva timp nu vreau sa vorbesc cu nimeni si nici sa-i vad, nu mai dorm si stau la comp... m-am saturat sa ma vad asa, eu eram o persoana vesela nu stiu ce sa intimplat cu mine... poate ma sfatuiti sa fac ceva?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Gandeste pozitiv.Nu mai fi trista.Si eu am avut o astfel de stare mai demult.Nu vroiam sa vb cu nimeni, nu vroiam nimic decat sa inteleg dc eram trista. M-a luat dintr-o data aceasta tristete si chiar nu aveam motiv.Nici acum nu inteleg dc eram asa. Tu trebuie sa fi puternica si sa incerci sa te distrezi si sa nu mai fi trista.Iesi cu prieteni in oras, vb cu ei.Iti v-a prinde foarte bine sa vb cu ei si sa mai iesi din casa.Viata e frumoasa si merita traita din plin.happy
Ai grija de tine si incearca sa fi fericita!kiss

| elena a răspuns:

Exista sigur o cauza dar tu nu vrei sa ne-o destainuiesti... poate stai prea mult la serviciu in timp ce multi tineri ca tine se plimba si se distreaza... poate sefii nu iti apreciaza munca... poate nu ai concediu in acesta vara...nu ai bani, asta da motiv serios sa fii deprimata, dar cine are? te-ai certat cu parintii sau mai rau, te-a lasat prietenul, daca da se prebuseste lumea pe tine, te cred...si mai rau ai ramas insarcinata cu amantul si nu stii ce sa faci... daca niciuna din aceste supozitii nu sunt valabile atunci se poate sa treci printr-o perioada intr-adevar nefasta, independent de vointa ta. Incearca sa iti revii, fa numai ceea ce iti place si cu cine-ti place, lasa deprimarea sa treaca pe langa tine si nu prin tine, esti tanara, esti frumoasa, bucura-te din plin de ceea ce ti-a dat Dumnezeu. S-auzim numai de bine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai ai putea incerca sa te maturizezi...
Iesi afara, plimba-te, da drumu la Prodigy si cel mai important: GANDESTE, ca tu acum stai pe ganduri (si asa trece viata pe langa tine). E o diferenta MARE intre cele doua, daca o gasesti, ai scapat de starea asta.

Spor!

| andreea_8479 a răspuns:

Uite ce frumoasa este viata...stai sh t uiti cum trec pe langa tine clipe minunate p care le poti petrece alaturi de familie, prieteni etc
fa lucruri care iti plac sh care t pot face sa uiti d gandurile rele care nu iti dau pace sh care t indispun
traieste. ti viata...nu astepta prea mult...vei regreta dupa

mult succes:*

| idanna a răspuns:

Nu sta prea mult la calculator...iti irosesti tineretea degeaba...iesi in oras cunoaste persoane noi, fa-ti prieteni, un iubit, du-te la un film bun, la biblioteca, fa orice dar nu te inchide in casa mai ales pe vreme buna...La strand dc nu mergi, la plaja undeva, in excursii, plimbari...Bafta!

| rina a răspuns:

Eu cred ca... valerica e la mijloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... esti doar indragostitahappy

si eu am avut momentele alea... acum is cu baiatul respectiv si sunt in al 9-6=lea cer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel nu vb cu nm stau numai in casa ma cert cu parintii nu manank .......gaseste o prietena sau un prieten si incearca sa-i zici tot sa ii explici si o sa te linistesti pup:*daca vrei id meu natalya_Angels2008

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa numai fi trista daca nu ai nici macar prieteni sa te ajute?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te consolez eu daca vrei>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt cea mai indicata in masura sa iti dau sfaturi dar incearca sa te distrezi sa iesi cu prieteni si uita de suparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simt acelasi lucru ca tine ma numesc valentina va rog lasati niste sfaturi