| Helvete a întrebat:

Cum pot ignora o persoana? Si ma refer la o persoana cu care sunt nevoita sa stau in fiecare zi, mai exact, colega de banca. M-am saturat sa ascult povesti plictisitoare din domenii cu care nu am nicio treaba si nici nu vreau sa am. M-am saturat sa-i imprumut mereu lucruri. M-am saturat sa vad cat de ipocrita si plina de sine poate fi o persoana. M-am saturat ca aceasta sa nu inteleaga subtilitatile mele si incercarile de a o ignora, continuand sa povesteasca aberatii si sa se planga ca nu arata bine si sa intrebe daca ii sta bine asa sau asa! Nu o mai suport! In mod normal, daca nu as fi in clasa cu respectiva, i-as zice in fata totul, dar trebuie sa o vad in fiecare zi si sa stau cu ea, si chiar nu am chef de certuri si de vorbe spuse de ea pe la spatele meu, cu alte persoane. Nu mi-ar place sa stiu ca e o persoana in calsa care ma uraste si care poate inventa niste chestii urate despre mine ca razbunare, pentru ca o cred in stare de asta, ci doar as vrea sa o ignor, sa nu mai fiu nevoita sa o ascult mereu si atunci cand nu vorbesc si eu cu ea sa ma intrebe de ce sunt suparata si ce am, chiar daca ii zic ca nu am nimic. In fine, am scris cam mult, dar tot ce vreau sunt cateva idei, niste moduri prin care sa o fac sa ma lase in pace, dar in acelasi timp sa nu am de-a face cu ea intr-un sens rau, adica sa nu se supere totusi pe mine. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Pana a răspuns:

Uite, incearca sa discuti cu ea serios pe tema asta si spune-i exact ce te deranjeaza, dar intr-un mod mai dragut ca sa nu se supere. O alta modalitate de a scapade ea ar fi sa te muti din banca. daca ai cu cine, daca nu, stai singura happy Oricum, eu optez pentru prima varianta pentru ca stii cum e, cu vorba buna rezolvi orice[sper si in cazul tau]. succes >big grin

1 răspuns:
| Marii a răspuns:

N-o mai baga in seama, vazand ca nu-i spui nimic si ca n-o urmaresti, o sa taca. happy